Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villamosmérnökök, nektek...

Villamosmérnökök, nektek mennyi volt a kezdő fizetésetek?

Figyelt kérdés
Harmadéves villamosmérnök hallgató vagy az Óbudai Egyetemen és ugye már elég élénken nézegetem, hogy majd milyen lehetőségeim vannak a szakmai gyakorlatot illetően, illetve a diploma megszerzése után. Az érdekelne, hogy nektek mennyi volt a diploma megszerzése után az első fizetésetek? Csak azért érdekelne, hogy nagyjából tudjam mire számítsak és milyen fizetés a reális. Azt is nagyon megköszönném, ha esetleg azt is leírnátok, hogy milyen területen dolgoztok pontosan.

2022. szept. 21. 13:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem villamosmérnökként végeztem, de sok kollegám igen. Autóipari multi, főleg beágyazott fejlesztőként br. 500-600 000 Ft körül + juttatás.

Ez volt kb 2.5 éve. Viszont azóta sok minden változott a piacon, nálunk (IT) legalábbis. Én már máshol dolgozok, így ennél naprakészebb infóval nem tudok szolgálni, de remélem segített.

2022. szept. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt is nagyon megköszönném, ha esetleg azt is leírnád, hogy milyen szakirányon fogsz végezni pontosan.

Mert nagyon nem mindegy fizetés szempontjából, hogy milyen munkakörben fogsz tudni dolgozni végzés után.

2022. szept. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
OE-n végeztem, nettó 294e volt a kezdőfizetésem 6 éve.
2022. szept. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2


Automatizálást választottam specializációnak, azzal tanulok tovább.

2022. szept. 21. 14:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
250 000 ft nettót kaptam 3 éve
2022. szept. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szintén automatizálás, 3 éve nettó 350
2022. okt. 4. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Tavaly augusztusban br. 450 ezer forint (nettó 300e) volt a kezdő bérem.

A próbaidőm lejárta után ezt megemelték br. 540 ezerre (25 éven alattiak adókedvezményével együtt nettó 400e).

Azóta volt még egy emelés, de ez a kérdés szempontjából nem releváns.


Óbudain végeztem én is, műszeren.

2022. nov. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!