Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az ingatlanközvetítő hogyan...

Az ingatlanközvetítő hogyan kapja a fizetését?

Figyelt kérdés

Van egy fix összeg havonta és arra jön rá az eladott ingatlanokból járó jutalék,


vagy nincs fix, csak annyit keres amennyi az eladott ingatlanok után befolyt?



2022. szept. 18. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

Kis fix fizu van. A többi saját vállalkozásként szerzett jövedelem (KATA vállalkozók voltak eddig, új rendszerben nem tudom), gyakorlatilag jutalákot kaptak egyrészt az eladótól részesedésen osztozik az ingatlaniroda és az ingatlanközvetítő, másrészt a vásárlótól, ha valamilyen hitelt tudtál neki értékesíteni, pl ugye OTP ingatlanosoknak sok lehetőségük van így az OTP Bank részeként. Talán még biztosítást is lehet ott tukmálni? Szóval ja, komoly verseny van a területért az közvetítők között, mert a jutalékból van igazán pénz, a fix része az lófax.. valami 80-100 ezer...


Párszor voltam interjún, tájékoztatón több irodánál is, de nem nekem való meló, és csak arra ösztönzött, hogy soha a büdös életben ne bízzam közvetítőre az ingatlan ügyeimet. Neked is ezt javaslom, undorító emberek mind.

2022. szept. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sikerdíjas. Saját cég kell, azzal kell számlázni (a hálózatnak vagy az ügyfélnek).


Van, ahol van fix fizetés, de azt eredményekhez kötik, vagyis a jutalék jobban megéri.

2022. okt. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!