Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményed a betbulls.hu-...

Mi a véleményed a betbulls.hu-n vásárolható tőzsdével kapcsolatos könyvekről?

Figyelt kérdés
2010. szept. 24. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:

a sok rizsa meg könyv meg pofázás csak felesleges parasztvakítás.

bármelyik tőzsdés könyvet megveszed, elolvasod az alapokat, és annak megfelelően kialakítasz egy stratégiát, azzal lehet pénzt keresni (persze NAGYON KÖRÜLTEKINTŐ KOCKÁZATKEZELÉS MELLETT)

2010. szept. 25. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem rá konkrétan arra, mert van olyan könyv, ami összesen van 250 oldal, de a kérdésemben említett könyvek meg külön foglalkoznak a stratégiákkal, elemzésekkel, fogalmakkal és mindegyik 200-300 oldal.

Egyébként nem baj, ha nagyon "szájbarágós", mert nekem egyébként is magas ez az egész, mint lónak a hátúszás.

Esetleg van konkrét javaslatod?

2010. szept. 25. 12:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, van, ez a könyv:

[link]


Próbáld a sok agyonbonyolítást elkerülni, és inkább koncentrálj az egyszerű alapokra, azokat tanuld meg jól és gyakorolj sokat demón. Néhány stratégiát érdemes elolvasnod az általad említett könyvekben is, de csak azért, hogy nagyjából tudd, hogyan építsd fel a sajátodat. Ha szolgaian lemásolod, nem fog működni, amíg meg nem érted mögötte a dolgokat.


Még ezt a topikot ajánlom, amiben egy stratégia van hosszasan tárgyalva: [link]


És technikai elemzésnél én tényleg csak az egyszerű alapokat javaslom, inkább tőzsdepszichológiával kapcsolatos könyveket ajánlok, mert 80%-ban pszichológia és kockázatkezelés kérdése a sikeres kereskedés.

2010. szept. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:


Én is éveket és vagyonokat költöttem mindenféle stratégiát taglaló könyvekre, tanfolyamokra, túlbonyolított magyarázgatások olvasására, aztán letisztult a kép, és világossá váltak a legalapvetőbb mozgatórugók, amik a piacot irányítják. Teljesen egyszerű a stratégiám, pár mondatban összefoglalható, és ezzel keresek először pénzt sok év után. A legalapabb mozgatórugókat ha ismered, az alapján már tudsz sikeresen kereskedni.

2010. szept. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és Pintér Pétertől is tanultam, a stratégiáját néhány videóban be is mutatja, ezeket nézd végig és próbáld értelmezni, nekem ez is rengeteget segített: http://www.youtube.com/user/worldinvestman
2010. szept. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam a "betbulls-os" könyvekre, illetve Kecskeméti István: Tőzsdei befektetések című szerzeményére ,amik a szárazabb tudásanyagot képviselnék, továbbá André Kostolany: Mesterfokon a pénzről és Edvin Lefévre: Egy spekuláns feljegyzései című művére, amik az olvasmányosabb vonalat képviselnék. Ti melyikkel kezdenétek?
2010. szept. 27. 10:50
 7/7 A kérdező kommentje:

Továbbá az elsődleges szempont a szárazabb tudásanyag tekintetében az is, hogy könnyen érthető és szemléletes legyen egy laikus számára is.

Köszönöm a véleményeket.

2010. szept. 27. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!