Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mibe fektessek, ami hosszútávo...

Mibe fektessek, ami hosszútávon (4-5 év) megéri?

Figyelt kérdés
Felvettem a diákhitelt, h tudjam finanszírozni a költségtérítéses képzésemet egyetemen. Viszont többet vettem fel, h a maradékot be is tudjam fektetni valami jól jövedelmező üzletbe, hogy ha a diákhitel visszafizetésére kerülne a sor 4-5 év múlva, és ne adj' isten valami oknál fogva nem tudnám elkezdeni a törlesztését, legyen mihez hozzányúlni, én hirtelen egy LTP megkötésére gondoltam (a befizetett összeghez az állam +30%ot ír, és bármikor szüneteltethető, kivehető.. röviden a lényege). Vannak jobb ötletek ennél?
2010. szept. 24. 11:09
 1/6 Réti bubuzér ***** válasza:
100%

Na, itt a következő MLM majomság. Be ne vedd!!! Hosszabb távra érdemes lakáskasszában, vagy ingatlanalapban gondolkodni. Ha van egy kis időd, menj be a bankodba, és érdeklődj, hogy milyen lehetőségek vannak. Kiindulásnak jó, aztán a neten megnézed a többi bank hasonló ajánlatát és kiválasztod a legjobbat.

A lakáskasszás (Fundamenta) dolog pedig havi 20ezer + hozzáad a állambácsi x%-ot. 4 év után az összegyűlt pénzt házra/lakásra lehet fordítani, vagy megint 4 évig tovább fizetni. Ha az is letelik, akkor szabad felhasználásúvá válik.

2010. szept. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Ok. De én úgy tudom, hogy az a +30% az államtól, az adójóváírás. Tehát ha adózol, akkor az adódból visszakaphatsz max 72eFt-ot, és ezt hozzáadják a megtakarításodhoz. Szóval van 72eFt adód egy évben??


Egyébként meg ezt a befektetéses kérdést az utóbbi hetekben már teljesen kiveséztük..


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..

2010. szept. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem olyan rossz az LTP, csak a Te céljaidnak nem felel meg. Azt csak lakás vásárlásra, felújításra, hasonló célokra lehet felhasználni. Ha ki akarod venni idő előtt és más céljaidra használni, akkor bukod az állami támogatást. Kamatot meg nem fizet neked, csak a támogatás teszi vonzóvá.

Ha csak egy kicsit kamatoztatni akarod, hogy a suli után segítsen ez a pénz, akkor befektetési jegyeket vegyél, hiszen van időd kivárni a teljes futamidőt. A jól jövedelmező üzlethez ez a pénz kevéske, arra még várnod kell és foglalkozni is kell vele.

2010. szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de még tény, hogy nem vagyok képben az LTP-vel, jövőhéten találkozok majd ismerőssel, csak arra gondoltam, hogy okés, h számlával kell igazolni, h lakás célra lett fordítva, de kb. 4 év után nem millióim lennének, szóval csak pár százezer, amit könnyen tudnék igazolni "baráti segítséggel" valaki barátok közül, vagy szüleim, épp felújítanának vmit, és meg is lenne az a pár számla is a nevemen. Na de még tényleg nem sok mindent tudok róla...csak érdekelne még más emberek véleménye is. Az utolsó tanácsának mindenképp utána járok! Köszi ;)
2010. szept. 24. 12:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Én állampapírba fektetném a helyedben. Kicsi a kamat,de biztos és nincs minimum összeg(na jó, 10e) ,te választod ki a letéti időt stb.
2010. szept. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utald vissza a diákhitelnek előtörlesztés megjegyzéssel. Így amikor elkezdenél fizetni, még nem kell, amíg abból a pénzből fedezhető a törlesztőrészlet. De ettől függetlenül amint kell törlesztened, akkor is törlessz ugyanígy előtörlesztés néven. Így ha pár hónapig később nem tudsz fizetni - amíg a pénzből tart -, úgy tekintik, hogy az már régebben be lett fizetve. Na meg az az összeg akkor már nem kamatozik, tehát úgy is veheted, hogy havi 8,5%-ot kamatozik neked. Persze ha találsz olyan befektetést, ami ennek a kétszeresét hozza, akkor fektesd be, de nem gondolom, hogy találnál ilyet nulla kockázattal. A lényeg, hogy próbáld minimalizálni a tartozásod!
2010. szept. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!