Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik nyelvet érdemesebb...

Morekamion kérdése:

Melyik nyelvet érdemesebb tanulni kinti megélhetés szempontjából?

Figyelt kérdés

Üdv csoport tagok!

Elég sok kérdést láttam fel tenni angol és német nyelvel kapcsolatban, sokan mind 2re esküsznek de a fontoaabb kérdéseket tennem fel!


Párkapcsolatban élek nejemmel, és 3 kisfiammal egyre nehezebb a megélhetés magyarországon amit sok más ember is tud rajtam kívüles nehezebb is lessz....


Van egy bizonyos x keretünk amit az évek alatt raktunk félre sok munkát belefektetve, és ezt féltve nem tervezünk magyaroeszagon tovább..


Néhány kérdést fel tennék a két nyelvel kapcsolatban Angol,Német!


Melyiket érdemesebb tanulni illetve előnyösebb, nem szeretnénk kettőt csakis egyet de azt úgy hogy a kinti megelhetesünkhöz hozzá tudjon segíteni kisebb nagyobb botlások el kerülésében!



Akik sokat jarnak(tak) kint külföldön kinek mi a tapasztalata melyik ország az ahol jól fizet, megbecsüli a munka erőt, és hol konnyebb lakáshoz jutni egyenlőre albérlet vagy melyik állam támogat nagy családos ként fel ajánlana lakást?


Ezenkívül :

Melyik nyelv terjedtebb, könnyebben tanulható, és alkalmazható?


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek aki megtekintésre a kérdésem és segítséggel tud válaszában fordulni felém!



2022. aug. 16. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Német azért jobb, mert relative közel lesztek Mo-hoz illetve szerintem svájcba/németországba/ausztriába/belgiumba egyszerübb kijutni.


Angol SZERINTEM könnyebb viszont itt a frekventálthelyek Hollandia, Anglia és USA aztán szerintem kb ennyi.


Én a helyedbe németre feküdnék rá (úgy, hogy én csak angolul tudok) és Nyugat MO-ig mennék onnan pedig lehet ingázni.

2022. aug. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Német nyelvterület közelebb van és Európában nagyobb a földrajzi lefedettsége (Németország, Ausztria, Svájc). Ha nem olyan munka, ahol kimondottan angol a de facto standard (mint pl IT) akkor legyen a német.


Az angolt akkor, ha Írországba vagy a skandináv államokba készültök. Annak az előnye, hogy könnyebb megtanulni, mint a németet. Bár, aki a németet bírja, annak az angol már gyerekjáték.

2022. aug. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha angol nyelvterületre akarsz menni akkor ne vacakolj a némettel, marha nehéz és sok türelem kell hozzá. Német nyelvterületen viszont szükséged lesz mindkettőre ha valami jobb állást akarsz, ugye magyarországon is nagyon sok helyen követelmény az angol, nyilván ott is.
2022. aug. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%

Látom, még a magyart se nagyon sikerült elsajátítani. Ebből kiindulva inkább az angolt javasolnám, az sokkal egyszerűbb mint a német.

Azt viszont nem javaslom, hogy a gyíkhu közösségének tanácsaitól tedd függővé az elkövetkező húsz éved sikerét...

Amúgy is fordítva ülöd meg a lovat. Nem a nyelvválasztással kéne kezdeni, hanem kitalálni, miből akarsz / akartok megélni. Milyen szakmátok van, milyen munkát tudtok végezni, és majd ennek ismeretében el lehet kezdeni matekozni, hogy hol érdemes az adott szakmával megpróbálni elhelyezkedni.

2022. aug. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Németben élek 6 éve és konkrétan a jó angolom senkit se érdekel, szóval ha ausztria/német a cél a későbbiekben akkor csakis kizárólag német.

Az ilyen "nyilván ott is követelmény az angol" hozzászólásokból látszik, hogy a hozzászóló "nyilván" sose volt Németországban...


Egyébként saját tapasztalatom szerint a német piszok logikátlan, magolós nyelv, nekem nagyon nehezen megy. Viszont nem kell tökéletesen megtanulni, megértőbbek mint gondoltam de azért sok helyen lekezelőek ha látják nem beszélsz jól


Az angolt kifejezetten szeretem és szerintem "szebb" is, de a brexit miatt anglia már felejtős. Viszont Németország se könnyű, az elmúlt években sok millió ember jött és a "menekültek" kaptak nyelvtanfolyamot is szóval ők már előnyben vannak az ilyen "nem tudok németül de gyorsan tanulok" munkakeresőkkel

2022. aug. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Viszont Németország se könnyű, az elmúlt években sok millió ember jött és a "menekültek" kaptak nyelvtanfolyamot is szóval ők már előnyben vannak az ilyen "nem tudok németül de gyorsan tanulok" munkakeresőkkel"


Németországban jelenleg több mint nyolcszázezer betöltetlen állás van, és ezeknek egy része nulla vagy minimális szakismerettel betölthető.

Ezen felül bárki (a kérdező is, az ötös válaszoló is) ALANYI JOGON kap támogatást az alap szintű nyelvtanfolyamra és nyelvvizsgára! A baj az, hogy a többség nem akar tanulni, inkább a kifogást keresi.

2022. aug. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
5ös nyilván eddig a mcdonaldsban takarított, hidd el, jobb helyeken kelleni fog az angol.
2022. aug. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

Heteske, ne erőlködj.

Nyilván van jópár olyan szakma, ahol kell az angol, de azért alapkövetelménynek ne tekintsük már! Tíz szakmából talán egynél elvárás az angol nyelv Németországban.

2022. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

És a hetes továbbra is bizonygatja, hogy sose volt Németországban :)


Persze, van ahol elvárás, de továbbra sem jellemző. Az meg, hogy kijön valaki és rögtön a jobb helyet csípi meg, az megint nem jellemző. Kezdjük ott, hogy lakást se kap az ember mert a legtöbb helyen kérnek bérpapírt... szóval a legtöbben alul kezdik, ahol kapnak szállást is és majd később tudnak váltani jobb munkahelyre, jobb albérletre.


De olyan embert győzködni aki vélhetően a büdös életébe ki se tette a lábát magyarországról de böffögi a hülyeségét, nincs sok értelme :(

2022. aug. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Német! 🚫angol🚫
2022. aug. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!