Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg egy nagy átverés...

Tényleg egy nagy átverés minden ilyen pénzügyi-tanácsadós álláslehetőség? Az ING-nél is?

Figyelt kérdés
2010. szept. 21. 09:29
1 2
 1/11 anonim válasza:

Nem feltétlenül átverés. Ha tisztában vagy a végzendő munkával, egyből nem átverés. De akármennyire is mondják, h ez nem ügynökösködés meg nem házalós téma, a végén mindig azt veszi észre az ember, h embereket hív fel, házakhoz jár ki, és értékesítenie kell. Ha tukmál azért nem alszik, ha nem tukmál a főnök ba..tatja.

Én egyszer beleszaladtam, elhittem, h majd tényleg "segítünk az embereknek spórolni" ...stb... az lett a vége, h kb két hónap után otthagytam, mert a beigért oktatáshegyek csak nem jöttek, h lényegi információt tudjak átadni az ügyfeleknek, és mindig az volt, h ezt meg ezt miért nem adtad el nekik? a megkeresett 100ezrem azóta sem láttam. Uh azért vigyázz vele.

Ing-t nem ismerem, de ha azt veszed észre, h úgy küldenek emberekhez, h még alig tanultál valamit akkor fuss!

2010. szept. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1hónapos tanfolyamot kezdek most! Elmélet plusz gyakorlat.
2010. szept. 21. 11:05
 3/11 anonim ***** válasza:
3,5 év után pont most adtam vissza a vállalkozóimat, és hidd el, ha nincs sok ismerősöd és sok félretett pénzed, amit "befektethetsz" a későbbi fizetések reményében, akkor inkább neki se állj. 3,5 év alatt a teljes anyagi csődöt értem el náluk úgy, hogy egyfolytában hitegettek, hogy lesz majd jobb, és emellett mindennap cseszegetett a kvázi főnök, hogy hát napi 5 tárgyalásnak meg kell lennie, évfordulós levelekből hiába nincs fizud, akkor is ki kell vinned, vagyis a végén kijött, hogy 3,5 év átlagában kb. nettó 20 ezret költhettem volna el, mert több hónapban is úgy jött ki, hogy még én fizettem azért, hogy dolgozhassak. Javaslom, hogy az ING-nél is csak és kizárólag másodállásban állj neki, nem főállású vállalkozóként, mert én is a mai napig szívom emiatt az Apehnál.28L
2010. szept. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ami az előző kommentemből lemaradt, amit az ING szeret fokozatosan adagolni az újaknak:


-a laptop havi 15 ezerbe kerül, hogy használhatod

-a céges asztali telefonon lebonyolított hívásokat kiszámlázzák, nem ingyenes

-létezik jutalékvisszaírás, ami bruttóban történik 37 hónapon keresztül, akkor is, ha már nem vagy a cégnél

-van olyan, hogy jutaléktartalékolás, amikor a bruttód 25%-át is akár visszafogja az ing különböző mérőszámok miatt

-az első 3 havi garantált jutalék, csak akkor garantált bruttóban (NEM nettó), ha a különböző feltételeket teljesíted pl. 450 fős címlistát felküldesz a központi adatbázisba névvel címmel telefonszámmal, amit ők ha elmész előszeretettel szétosztanak a maradóknak


És még tudnék sokmindenről beszélni, mert náluk töltöttem a 3,5 évet, de a te döntésed, mert lehet neked bejön, mert rámenősebb vagy, és csak hobbiból kell dolgoznod, nem a megélhetésed fog függeni tőle.28L

2010. szept. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

húha!mennyi sok negatív dolog:)

Én azt tudom Neked mondani, hogy nem átverés akkor, ha a szerződést pontosan átolvasod, és csak utána írod alá! Nem kötelezhetnek semmire, amíg nem szerződtél velük hivatalosan. Ha van egy kis eszed, és figyelmes vagy, akkor tisztában leszel azzal, hogy milyen munkát kell majd a cégnél végezned! Ez után el tudod dönteni, hogy szeretnéd-e ezt csinálni, vagy sem!

2010. szept. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az ING-nél nincs személyes tapasztalatom (hallani meg sok minden rosszat hall az ember), én azt tudom, hogy ahol én dolgozom, ott nincs kuncsorgás, nincs házalás, nincs jutalék visszaírás, sem pedig valami kötelező teljesítendő szerződésszám! Van viszont korrekt, pontos, precíz kifizetés, szakmai, valódi segítség! Igaz, ez nem egy biztosító, hanem egy alkusz cég, ezért nem is kell egy adott biztosító termékeit rádumálnom mindenkire, mivel több társasággal állunk partneri viszonyban!
2010. szept. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Melyik megyében léptél be?


A helyzet a következő, én 4 hónap után léptem ki...


Igérték hogy támogatni fognak, ennek ellenére a mentorom egy tárgyalásra se kísért el, a Unit menedzser jött el velem néha napján, de miatta sokszor le kellett mondanom, mert egyedül nem engedett el kötni. Persze ha nem volt kötésem jött a csesztetés, azt hogy mért nincs, a kutyát nem érdekli. Még akkor is zaklatnak, ha kórházba vagy... folyamatosan hívnak hogy mikor jössz mert nincs kötésed, és így hogy lesz meg a terved? őket az sem érdekli, ha haldoklik az ember. terrorizmus ami ott folyik és lelkileg igen gyötrő. Mielőtt kiléptem megvártam míg befejeződik a nyugdíj kampány, abból a mai napig nem láttam pénzt. 200ezerrel lógnak. A garantál 100ezerből lejön a laptop használat, ami 15ezer, plusz az apeh felé 47ezer járulék ha minimálon vagy. Két havi telefonszámlám még mindig nincs kipostázva, kíváncsi vagyok mennyi lesz... Ha tiszta és őszinte akarok lenni, az ING-t senkinek nem ajánlom

2011. márc. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nos. Én ugyan nem dolgoztam az ING-nél, de kapcsolatba léptem velük. Pénzügyi ügyintézőket kerestek ALKALMAZOTTI JOGVISZONYBAN, 8 ÓRÁRA BEJELENTVE. Beadtam a jelentkezésemet SZEMÉLYESEN egy állásbörzén, még márciusban. Aztán eltelt 2 hónap és felhívtak, hogy felvennének. Persze örültem, mint majom a farkának. Tisztába voltam vele, hogy ez a munka ügynöki (igaz, nem így volt meghirdetve, hanem úgy, hogy ÜGYINTÉZŐ), de mivel alkalmazottinak volt MEGHIRDETVE a jogviszony, ezért nem zavart annyira.


Aztán jött a személyes elbeszélgetés. Jöttek a pofonok:


1. Ott mondták, hogy csak vállalkozóként vesznek fel.

2. Be kell fizetni 25k-t a tanfolyamra.


És ezek még csak azok voltak, amiket elmondtak. Amiket nem mondtak el, de utánajártam. Volt ING-s dolgozókat kérdeztem meg:


1. Első 4 hónapban 100k támogatást adnak, utána meg fél évig 50-et. Ezeket is csak akkor, ha min. 3 szerződést behozok.


2. Ha az ügyfél visszamondja a szerződést 3 éven belül, akkor a jutalékot teljes egészében vissza kell fizetni. Akkor is, ha már nem dolgozol a cégnél.


3. A további költségekről még nem is volt szó (benzin, telefon, laptop stb-stb)

2011. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én azóta Generalis vagyok,lassan 2hónapja.

150ezer Ftos támogatást kaptam laptopra amit 9hónapon belül kell visszafizetnem8vonják 1ezrenként a fizetésemből)

Mobilom nincs,alapból 2volt,elég is!

Vállalkozó vagyok én is.

És simán meg van a 3szerződés HETENTE nem havonta!

Itt 9hónapig egymillió Ft-ot kapok támogatásként utána csak a jutalmat!

2011. jún. 7. 17:04
 10/11 A kérdező kommentje:
12ezrenként
2011. jún. 7. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!