Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ismételgetik gyakorin,...

Miért ismételgetik gyakorin, hogy nuygaton se él jobban az egyszerű ember?

Figyelt kérdés

egy átlagos ember (bolti eladó, gyári munkás, rendőr stb.) simán megengedheti magának, hogy normálisan étkezzen, normális ruhákban járjon, vegyen egy iphonet magának ha akar, legyen egy normális autója (30k euróig), illetve kibírják fizetni az albérletet + rezsit ezek mellett.


Nyilván nem lesz ott se kolbászból a kerítés, nem fognak rolex karórát viselni, évente 6x nyaralni, luxusautót vezetni, de szerintem ezekkel eléggé kiegyezni a magyar átlag.



2022. júl. 4. 12:16
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
42%
Ha neked lenne lehetőséged olcsóbban elmenni, Te nem mennél inkább otthon fogorvoshoz ? :D Ha nem sürgős akkor miért fizetne ki 3-4x annyit?
2022. júl. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
15%
Mert megteheti? Csak hát nem teheti meg.
2022. júl. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
92%

Miért, itthon ki jár mondjuk Budapesten fizetős fogászatra azok közül, akik nettó 200-250-eket keresnek havonta? Egy tisztességes tömés 25-30 ezer.


De magyarázzuk már meg, hogy majd Londonban lesz nehezebb az élet. :D


Nálam nemrég felmerült, hogy kimegyek nyugatra melózni egy bizonyos országba. A numbeo alapján minden kb. négyszeresébe kerül, mint itthon. Az átlagfizu meg a magyar hetesszerese. Akkor hol jön ki könnyebben az átlagember? Persze a gazdáinkat újra meg újra megválasztó Bözsi néninek annyi esik le az egészből, hogy Franciaországban háromszor ennyi a kenyér, akkor ott háromszor olyan nehéz az élet. :D

2022. júl. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
71%
Általában az almát hasonlítják a körtéhez az emberek. Elmondja, hogy itthon nem lehet megélni, mert egy albérlet 150+rezsi. Aztán kimegy, dolgozik napi 12 órát minimálbérért, munkásszállón lakik és moslékot eszik, és eltesz havi 200 ezer forintnyi valutát, majd veri a mellét, hogy neki mennyivel jobb kinn. Hát szerintem semmivel.
2022. júl. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

14, nyilván van az a réteg is, viszont 12 óra nagyon nem minimálbér, és kint eléggé komolyan veszik az emberek jogait a szakszervezetek, de kérdem én:


Itthon hogy tudod ezt eljátszani? Osztrák árak vannak jóformán, az albi pesten 120+rezsiről indul.


A kinti moslék kaja meg mefelel egy hazai közepes minőségűnek, erről ennyit.

2022. júl. 4. 13:19
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerőseim is elmentek nyaralni a tengerpartra mikor nyugaton éltek (nem mellesleg most is már évek óta itthon dolgozva is) meg jaja de jó hogy nem kell nézni mennyi a felvágott meg a kenyér a boltba. De egy családi házban éltek, ahol rajtuk kívül még vagy 7-8 másik bérlő lakott.
2022. júl. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
87%

Egy dolgot látok: nyugaton és keleten is rengetegen sírnak minden miatt. Lehet az fogorvos, nyaralás, megélhetés, kastély, bejelentés, honvágy stb.


Ezen kívül nagyon sokan vannak, akik nem sírnak, hanem melóznak és nyitva tartják a szemüket.


Sokszor elmehettem volna, de azt mondtam, hogy inkább maradok, főleg amiatt, hogy nem akartam vendégmunkás státuszba kerülni. Mostanra kiderült, hogy azok akik kimentek max olyan helyzetben vannak, mint én, de elment az a 15-20 év az életükből (ki hogy látja persze) és sokan vagy visszajönnek vagy tervezik. Akik nem sírnak, azok itthon se sírtak, csak jobbat szerettek volna maguknak.

2022. júl. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
15: ezzel csak azt igazolod, amit írtam
2022. júl. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
98%

Egyébként roppant egyszerű eldönteni, hogy az egyszerű ember itthon vagy nyugaton él-e jobban.


Hány magyar megy ki Németországba, Ausztriába, Angliába kulimunkákat végezni? Ezzel szemben hány angol, francia, német hotdogárussal találkoztatok már itthon?

2022. júl. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
80%
Rengeteg külföldi jön ide a migránsok miatt és ezek nem is akarnak visszamenni.... Ja, nem.
2022. júl. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!