Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Nemzetközi Gazdaság és...

A Nemzetközi Gazdaság és Gazdálkodás mesterszakról mi a véleményetek? Van annyira jó, mint a közgazdasági elemző?

Figyelt kérdés

2022. jún. 28. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.


A Nemzetközi Gazdaság és Gazdálkodás az egyik legjobb közgazdász alakszak viszont, ha nem tudod már 19 évesen, hogy mi az a szűk szakterület, ami érdekel, és kevés ilyen szerencsés van.

Én Nemzetközi Gazdaság és Gazdálkodás BA-t végeztem, és a csoportfásaim között lett tréder, logisztikus, luxusdivatcég marketingese, programozó pénzügyi vonalon, könyvelő, riskes, tényleg minden területen van 1-2 régi ismerős.

Mindenről tanulsz valamit, mindenre lesz rálátásod, de legyünk őszintén, érteni sem fogsz egy területhez, ha csak a sulit nézzük.

Ez egy BA-nál szerintem nem hogy nem gond, de még előny is.

Egy mesternél viszont már jó, ha konkrét végzettséget ad, a közgazdasági elemző meg elég konkrét.


De ez csak az én véleményem. Milyen alapszakról jössz?

2022. jún. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Közigazgatás-szervező alapszakról mennék. Ismerek olyan felsőbbévest, akiknek megadták rá a kreditelismerést kreditpótlással. Szóval megpróbálnám én is.


Szerintem az NGG tanterv nagyon hasonlít a Corvinusos közgáz elemzőre, csak ez inkább nemzetközi jellegű. De nagyrészt tömény makroökonómia.

2022. jún. 28. 19:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem néztem végig az összes félévet, de kettőbe most belenéztem meglepetésemben, és azért nagyon messze van a tömény közgazdaságtantól, a tömény makrótól pedig pláne.


Közigazgatás után viszont mindenképp jó képzés, tényleg próbáld meg, jó döntés, ad egy általános közgazdász tudást, amivel mehetsz sok irányba, és a nemzetközi jelleg miatt multizni is nagyon jó vele.


Sok sikert!

2022. jún. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

“ azért nagyon messze van a tömény közgazdaságtantól, a tömény makrótól pedig pláne.”


Nagyon nem mindegy az sem, hogy melyik egyetemet nézed, mert teljesen máshogy néznek ki a képzések


Pl a Corvinusos, ott is főleg a nemzetközi gazdaságelemzés szakirány, az Neumannos és a Pannonos, amikkel szimpatizálok.

2022. jún. 28. 22:52
 5/5 A kérdező kommentje:

Pl ez

[link]

2022. jún. 28. 22:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!