Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy irodai dolgozó, akitől a...

Egy irodai dolgozó, akitől a munkaadója elvárja, hogy kimondottan elegánsan öltözzön, mennyit költ egy hónapban a külsejére? (értem ezalatt: ruha, smink, kozmetikus stb. )

Figyelt kérdés
Arra is kiváncsi volnék, kapnak-e ruhapénzt, illetve egyenes arányban van-e a külsőre költött nem kevés pénzösszeg a fizetéssel.
2008. dec. 19. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Ha a munkáltató elvárja, hogy elegáns legyél, de nincsenek szép kosztümjeid, ruháid, akkor kötelessége lenne ruhapénzt fizetni. Személyes tapasztalatom viszont nincs.
2008. dec. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Havi szinten azért nem kell ruhára költeni. Azt elvárhatja a munkáltató, hogy elegánsan öltözz fel, de azt már nem, hogy minden nap másik kosztüm legyen rajtad. Bőven elég, ha van kettő (biztonság kedvéért, ha az egyiket összemaszatolnád), napi szinten úgyis csak az alatta lévő blúzt kell cserélni. Abból is elég öt, aztán hétvégén meg mosol. A kozmetikus meg teljesen egyéni szükséglet, én pl. félévente egyszer megyek el.
2008. dec. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezt értem, viszont van egy barátnőm,aki irodában alkalmazott, többen dolgoznak együtt nők,és mivel a kolléganői mindennap más ruhában vannak, kozmetikushoz heti szinten járnak,így ő sem lóghat ki a sorból:a fél fizetése elmegy a külsejére.

A gond csak az,hogy a főnökük egy fiatal srác,és olyan gyakran váltogatja az embereit,mint más azt a "bizonyosat",nem a tudás,szakmai gyakorlat a lényeg nála,hanem az,hogy minnél inkább cicababa legyen...

2008. dec. 19. 14:49
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én irodában dolgoztam (most GYED-en vagyok), de én mindig úgy voltam vele, hogy ha a normálistól (nem farmer, de nem is kiskosztüm) eltérő öltözéket vár el a cég, akkor adjon ruhapénzt.

A kozmetikus, fodrász, ruha kiadásokat jó praktikákkal lehet csökkenteni, mert az azért durva, hogy a fele fizuja elmegy rá.

2008. dec. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!