Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügyi tanácsadó a pénzzel...

Pénzügyi tanácsadó a pénzzel való bánáshoz?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, és az elmúlt években folyamatosan emelkedett a fizetésem. Jelenleg 640-et kevesek havonta nettóban, de lassan ismét emelés előtt állok, tehát ez csak még több lesz (hálisten'). A fizetésem jórészét leginkább félreteszem. Egyre nagyobb szükségét érzem annak, hogy valamilyen "szakemberhez" forduljak, tűnjön ez bármilyen furcsának. Nagyon hülyén hangzik leírni ezt, de nem tudom mire "költsem" a pénzemet. Nem szeretném elherdálni, de azt is tudom, hogy ha csak félreteszem az nem a legjobb megoldás. Mit javasoltok, mit kéne tennem? Ti hogy takarékoskodtok, vagy miként forgatjátok vissza az életetekbe azt a pénzt, amit nem szeretnétek elkölteni?

2022. máj. 29. 22:13
 1/8 A kérdező kommentje:
ami lemaradt: természetesen be vagyok jelentve, tehát papíron is megmutatkozik ez (a befektetések és egyebek miatt írom)
2022. máj. 29. 22:19
 2/8 Ruby04 válasza:
Sajnos sehogy. Alapvetően úgy, ha lexrod a fogyasztói társadalom elvárásait, és nem azért mész el egy baráti társaságba, h kitedd az asztalra a legújabb iphone-t. (ez kapásból több százezer, ha egy korábbi verzió is megfelel).
2022. máj. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiszamolo.hu-t olvasd, van a youtube-on egy videosorozata is a blog szerzőjének, is, ami több órás, kb erről szól, amit feltettél kérdésnek.
2022. máj. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Mindennapi senior IT sirámunkat add meg nekünk ma. Ámen. Következő kérdés.
2022. máj. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Kiszámoló yt videóit én is ajánlom. Annyi, hogy szűrd le belőle ami hasznos, ilyen biztosítós lenyúlásba viszont ne engedd magad behúzni. Tudd hol a határ amikor már vége a tanításnak és honnan kezdődik amikor el akar adni.
2022. máj. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kiszámolót én is ajánlom. A legjobban teszed, ha fejlesztés a pénzügyi tudásod, mert csúnyán le leszel húzva bárki által, bank, független tanácsadó, aki valójában unit linked értékesítő.

Fel kell mérni a céljaid, mekkora kockázatot akarsz vállalni, portfóliót építeni.

Mi is a magunk útján járunk, ez a legjobb, nem felülni a gyors meggazdagodás csalásoknak. Eddig ingatlanokba, állampapírba tettük a pénzt. Most ez már nem éri meg az alacsony hozam miatt. A tőzsde felé mozdulunk, ETF-ek, stabil osztalékfizetés cégek.

2022. máj. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha még érdekel a dolog, írj privátban, a tanácsadó ismerősöm nek meg tudom neked adni az elérhetőségeit
szept. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a következőt javasolom egy befektetési portfolio összeállításához:


1. Kezdjed alacsony kockázatú eszközökkel, mint pl. állampapírok vagy egy pénzforgalmi alap. Ezekbe gyűjtsed a pénzedet olyan 12-15 millió forintig. Ez lesz a vésztartalék.

2. Ha ez megvan, akkor lehet emelni a kockázaton és különböző közepes és magas kockázatú befektetési alapokba, részvényekbe, vagy részvényalapokba fektetni.

szept. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!