Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 90%-os rokkant vagyok, semmily...

90%-os rokkant vagyok, semmilyen juttatást nem kapok, érdekelne, milyen munkavállalási lehetőségem lenne, mert fogalmam sincs miből fogok megélni?

Figyelt kérdés
Jelenleg nappali tagozatos diák vagyok, amit nem merek feladni, mert a TB-t az fizeti, nincs meg a munkaidőm se annyi, mint kéne se a szolgálati időm. :(
2010. szept. 18. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan munkahelyek, ahol megváltozott munkaképességű embereket foglalkoztatnak. Ezt megérdeklődheted a mozgáskorlátozottak szövetségénél, biztos van a ti környéketeken is valamelyik városban (megyénként több ilyen is van)

Ha nem leszel nappali tagozatos diák, és nem találsz munkahelyet, akkor a helyi önkormányzatnál kérelmezheted, hogy fizessék a TBdet és rendszeres szociális segélyt is kérhetsz.

Nagyon sajnállak. Hány éves vagy és mi a bajod? (ha nem akarod, ne írd meg)

2010. szept. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
90%-ra kellene juttatást kapnod, miért nem kapsz? Hol vagy nappalis? Ha egyetem/főiskola, akkor ott is kérhetsz szociális támogatást és ha jól tanulsz, ösztöndijat.
2010. szept. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Halasztok egyetemen, nincs meg a szolgálati időm se, se a ledolgozott időm se, így a nyugdíj nem jár. Rákos vagyok, 30 éves. Eddig sajnos egyik napról tudtam a másikra élni, diák és alkalmi munkákból ahol nem voltam bejelentve, mert sok nehézségem volt az életben, de áttétes rákom lett, így jelen pillanatban is megy belém a kemó, csak amint javulok, egyre jobban aggaszt, mi lesz velem, ha kikerülök. Fogalmam sincs :(
2010. szept. 18. 15:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy tudsz valamilyen juttatást igényelni, próbálkozzál az önkormányzatnál, vagy valamilyen segélyszervezetnél esetleg.

A család nem tud segíteni? Biztos van valami rokon, akire számíthatsz, elvégre ki segítsen, ha nem ők? Ha majd rendbe jössz, és lesz munkád, akkor meg majd te segítesz nekik.


Nagyon remélem, hogy hamar meggyógyulsz, és az anyagi gondok is megoldódnak! Kitartást kívánok!

2010. szept. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Családra számíthatok, szerencsére, de 0 jövedelemmel nagyon nehéz. Még hivatalosan el se utasítottak, de szinte biztos, hogy el leszek, akkor megpróbálok fellebbezni.


Köszönöm a válaszokat :)

2010. szept. 18. 15:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Remélem jobban leszel, és az életed is jobbra fordul mindenben.

Nem próbáltad méltányossági alapon megkérni a rokkant nyugdíjat?

Vagy a lakóhelyed szerinti önkormányzatnál szociális támogatást. Van rendkívüli szociális támogatás is, igaz, az nem túl nagy összeg, de az is valami. Próbálj meg valami ismerőst keríteni az önkormányzatnál, mert egy csomó dolog van, amiről nem tájékoztatják az enbereket, csak a benfentesek kapják.

A mozgáskorlátozottakat is megkérdezheted, hátha tudnak munkahelyet. Ha megírod a várost ahol laksz, vagy amelyik legközelebb esik hozzád, megpróbálom megkeresni a neten a mozg.korlátozott irodát.

A TBdet meg mindenképpen intézd majd az önkormányzatnál, ha már nem leszel nappalis.

A munkaügyibe is bejelentkezhetsz majd (amíg nappalis vagy addig nem regisztrálnak), hátha találsz valami tanfolyamot, arra fizetnek képzési támogatást A mindenkori minimálbért) és a nyugdíjba is beleszámít.

2010. szept. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tanfolyamra nem járhatok, mert immunszuppresszív vagyok a kemoterápia miatt. Békésmegyében lakom, mozgáskorlátozott nem vagyok, de nagyon gyenge vagyok.
2010. szept. 18. 15:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért kérdezd meg a mozgáskorlátozottakat, hátha tudnak valami távmunkát. [link]

Van ahol nagyon rendes és segítőkész emberek dolgoznak az irodájukban.

A munkaügyit nem mostanra gondoltam, hanem amikor már jól leszel.

Vagy a családsegítőben is kérhetsz segítséget.

2010. szept. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem leszel nappali tagozatos, és nem találsz munkát, kérjél szociális segélyt az önkormányzattól. A TBd rendezi, és valamennyi pénzt is adnak. "1993. évi III. törvény a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról" Ezt olvasd át. Jobbulást!
2010. szept. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!