Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit írnál az önéletrajzodba,...

Mit írnál az önéletrajzodba, ha a covid óta nincs munkahelyed hivatalosan?

Figyelt kérdés

2022. máj. 15. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Az önéletrajzban nem a hivatalos munkahelyeket, hanem a munkahelyeket kell beírni. Senki nem fog rákérdezni, hogy be voltál-e jelentve
2022. máj. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
vallalkozo, inditottam egy katat nagy ritkan kaptam 1-2 melot amit megcsinaltam
2022. máj. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Magán és családi ügyeket intéztem, építkeztünk, stb.

Tehát feketén sem dolgoztam cégnél, sem nem vállalkoztam.


Viszont nem szeretném ha azt feltételeznék, hogy gyereket szültem, mert semmi ilyen nem volt!!!

De azt vettem észre, hogy ezt nem hiszik el. Ez a nagy baj.


De behazudni, hogy xy cégnél dolgoztam azért nem jó, mert mi van ha lecsekkolnak, felhívják a céget, vagy esetleg ismernek ott valakit, akitől rám kérdeznek és azok meg nyilván nem ismernek....


Nem tudok jó megoldást, nem tudom mit csináljak.

2022. máj. 15. 12:58
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Írd be, hogy családtag ápolása
2022. máj. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Semmiképp se írj be kamucéget az önéletrajzba. Nekem minden egyes sor validálva lett egy külsős cég által, hogy volt-e benne bármi ami nem teljesen igaz. Sosem lehet tudni, hogy a tiédnek mennyire mennek utána.


Egyébként nekem is volt egyetem elvégzése után egy fél évnyi kihagyás. Jelentkeztem egy nagy presztizsű céghez és sehol sem akadtak fent rajta, rá sem kérdeztek mit csináltam ezidő alatt. Fel is vettek.

Szóval szerintem csak mondd az igazat.

2022. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt honnan tudtad meg, hogy külsős cég ellenőrzött?

(Elárulták rögtön? Vagy felvettek és csak véletlen derült ki? Kíváncsi lennék, hogy hogyan zajlanak ezek.)

Igazából nem érzem úgy, hogy engem csekkoltak volna bárhol is, meg konkrét ismerős sem számolt be hasonlóról, csak sok helyen olvastam már, meg hr cikkekben, stb. Nincs is fogalmam, hogy mennyire lehet alapja.

Gondolom egy nagy felelősséget igénylő vezető pozíció esetén alap ez, de de egy átlagos tucatmunkakör esetén, ahova kb. egy szürke szorgos kisegeret keresnek, vajon ott is felhívogatnak korábbi munkaadókat?


Igazából nemcsak a csekkolás miatt nem merek kamuzni, hanem főképp amiatt nem, mert nem tudok hazudni. Nem tudom előadni lazán, hogy itt és itt dolgoztam, miközben nem. Biztos is, hogy látszana rajtam, elvörösödnék, stb. Béna vagyok ehhez.

Csak az a baj, hogy kezd erősen felháborítani, hogy ami igazat mondok, azt viszont érezhetően megkérdőjelezik, vagy el sem hiszik. :( Ezért gondolkodom egyre jobban a kamuzásban.

2022. máj. 17. 08:55
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Elmondták, hogy mivel egy nagyobb presztizsű pénzügyi intézetről/bankról van szó, szükséges a background check és felveszik majd velem a kapcsolatot.

Fel is vették, ezer email-t küldtek, hogy ki volt ez a munkáltató, mi a címük, küldjek bizonyítékot hogy fizetést elküldték, mit csináltam pontosan stb.

Egy munkatárs szólt is, hogy a régi főnöke mondta, hogy felhívták az új helyről hogy kérdezősködjenek.

Azt hiszem az álláshírdetésben le volt írva, hogy szükség lesz majd background check-re, szóval legalább jelezték előre, igen.

Ezért nem érdemes hazudni nagyot a CV-ben. Szerintem kis füllentések vagy max elferdítések még beleférhetnek, de azok nagyon minimálisak legyenek.

2022. máj. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!