Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet valakiből újságíró?

Hogyan lehet valakiből újságíró?

Figyelt kérdés

Szóval az újságírás már gyerekkorom óta érdekel, de nem tudok erről a munkáról semmit. Mennyi a fizetés? Milyen képzés kell hozzá? Stb....

Továbbá még azon is gondolkodtam,hogy valamilyen online végezhető munka is tetszene, azok közül milyenek vannak? Úgy értve, hogy ugye ezeknél az online munkáknál nincs kötött munka idő, ha jól tudom pl. online tartalomgyártó vagy valami ilyesmikre gondoltam.



2022. ápr. 7. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kívülállóként én olyanokat hallottam, hogy átlagos újságírók kisebb lapoknál nincsenek agyonfizetve, nettó 300-400 körül kapnak, komolyabb internetes lapoknál, ahol tényleg tehetséges jól író újságírók vannak, akiknek van neve ami önmagában hoz kattintást ott keresnek 6-700 körül.


Nem képzés kell hozzá, hanem műveltség, de nyilván a nagyrészük bölcsész vagy társadalomtudományi szakon végzett.


Pár évvel ezelőtt gyakori volt, hogy az internetes lapok megtalálták a tehetségesebb arcokat tumbrl-ön vagy valami blogon, és állást kaptak hivatásos újságíróként. Én azt tudom mondani, hogy találd meg a platformot, ahol ki tudsz bontakozni, kezdj el írni, és majd alakul :)

2022. ápr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valami kommunikáció vagy bölcsész szakot ajánlott elvégezni.

Ahhoz, hogy egy nívósabb laphoz bekerülj, azért elég jónak kell lenned.


Online tartalomgyártás: hát ehhez meg kb. semmi végzettség se kell - boldog-boldogtalan indít már online újságot. De a fizetés meg kb. semmi...

2022. ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a nettó 3-400 kis lapoknál vagy portáloknál inkább 250-300. A nagyoknál is ennyi amúgy, ha noname kezdő vagy. Valami kommunikáció és médiatudomány szak nem árt hozzá.

Amúgy undorító egy szakma, hogy őszinte legyek. A "nagyok" kezdőként lenéznek, próbálnak lenyomni, arcoskodnak. A munkáltatók kb mindenhol alulfizetnek. Ja, és nehogy azt hidd ám, hogy majd izgi dolgok után nyomozol és óriási sztorikat kreálsz. A munka nagy része MTI hírek átfogalmazásából áll, néha fel kell hívni egy-két embert infóért, elmenni pár sajtótájékoztatóra vagy rendezvényre. Utóbbiakon, ha szerencséd van, legalább jó a kaja. Ha véletlenül írsz valami izgisebb cikket, biztos lehetsz benne, hogy majd jól agyoncenzúrázzák, amivel az igazán érdekes részek ki is kerülnek belőle. Sajnos nagyon nem olyan az egész, mint képzelnéd.

Üdv, egy ex újságíró.

2022. ápr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Thunderfairy ***** válasza:
62%

Nos, a nagybátyám az amig élt újságiróként dolgozot. Úgy kezdte hogy nagyon jól értet a versekhez mint költő. Állitom nektek hogy olyan szintű verseket irt mint a történelem nagy költői, például Petőfi Sándorr szintűeket. Neten fent is vannak versei. Szarka József: A kövek énekelnek cimen elolvashatod ezt a versét, de van még pár. Én úgy vettem észre hogy mini9málbért keresett újságiróként. A Paksi hirnők cimű újságban nagy sikere volt az EMBERMESÉK cimű irómányának ami a szegény átlag emberek életéről irt rendszeresen. Ő is az újságirói szakma előtt ismert volt mint költő. Szerintem minimálbér alatt nem igazán fogsz újságireóként keresni.


Egy már nem élő költő és újságiró únokaöcse.

2022. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!