Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendőrség 10%-os béremelés?

Rendőrség 10%-os béremelés?

Figyelt kérdés

A rendőrség oldalán kivolt rakva a fizetési besorolás.

Az alap fizetés 258.997 Ft/hó volt.

Most volt a 10% os emelés ami 25.900 Ft

Mégis az új fizetés (ugyan abban a munkakörben) az csak 266.600 Ft.

Szóval a fizetés emelés az bruttó 7603 Ft.

Miért csak 7603 Ft ha elvileg 25.900 Ft nak kéne lennie?



2022. márc. 28. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom a bruttó-nettó átszámolással lehet valahogy trükközni. Mindenki kap 10%-ot, vagy csak átlagban ennyi? Az alapbérre vonatkozik 10%, vagy a teljesre pótlékokkal együtt? Stb. Nagyon nem mindegy!
2022. márc. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Ezek brutto szamok? Mert igy ertem a rendorhianyt. Nettoban is necces lenne.
2022. márc. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
#2 először bennem is felvetődött ez a kérdés. De rendőrnek GBM-ot meg kell kapnia. Tehát bruttó 258 nem lehet. Nettóban pedig nem olyan rossz szerintem alapfizetésnek. Én diplomával ennél kevesebbet kapok mindennel együtt.
2022. márc. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez bruttó összeg egy sima rendőrnek. Szóval a legalacsonyabb rendfokozatban.

Katonaságnál is néztem és ott tényleg megkapták az egész fizetés emelést. Itt viszont ez nagyon nem 10%. A többi juttatásban pedig nem is írnak változást. Minden ugyan az és csak a fizu változott egy kevéssel.

2022. márc. 28. 17:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen beosztás.


Van ahol munkaviszonyos, van ahol hivatásos szolgálati és van ahol Riaszos ( Rendvédelmi igazgatási szolgálati jogviszony van).


Azon belül is bértábla és besorolás pl. Egy járőr érettségivel őrmesterként lehet B-s, pénzügyi , vagy gazdasági segédelőadó lehet C-s, míg egy Fegyveres biztonsági őr meg csak munkaviszonyos.

2022. márc. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

"#2 először bennem is felvetődött ez a kérdés. De rendőrnek GBM-ot meg kell kapnia. Tehát bruttó 258 nem lehet. Nettóban pedig nem olyan rossz szerintem alapfizetésnek. Én diplomával ennél kevesebbet kapok mindennel együtt."


Egy kezdő budapesti rendőr nagyjából nettó 200 körül kap kézhez. És ez már minden létező pótlékkal. Nyilván ezt lehet tornázni túlóraval.


Gondolom a hasonló fizetésért, nem kell napi jelleggel hullákkal, találkoznod, valamint nem vagy fél lábbal a börtönbe.

2022. márc. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Illetmény (rendőrjárőr érettségivel)


A megyei rendőr-főkapitányság állományában a hivatásos szolgálati jogviszonyba lépés napjától bruttó 266.600 Ft/hó juttatást kapsz.


Ez írják most és múltkor írták a 258.997 Ft/hó-t.

Szóval ez a hivatalos közlemény és fizetés.

Egy készenlétis alapból kapott 322.764 Forintot, de most kapnak 336.700 forintot. Ez már egy picit több, de ez sincs meg a 10%-ék. És semelyik másik beosztásnál sincs meg. Pedig ők tényleg mennek mint a droidok.

2022. márc. 29. 08:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!