Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen olyan munkakör létezik,...

Milyen olyan munkakör létezik, amiben kiélhetem magam?

Figyelt kérdés

Műszaki munkát végzek fiatal mérnökként, de azt vettem észre, hogy semmi sem arra megy ki, hogy valami jó legyen, hanem hogy minél hamarabb, minél jobb pénzt lehessen belőle kanyarintani. Az hogy valamire időt és türelmet kell szánni, az csak teher, az optimális megoldás elérése pedig csak púp a háton.. Szakmailag inkompetens emberek ülnek székekben, és intézkednek laptop mögül, magas és döntéshozói pozíciókban, a fő motiváció pedig csak az, hogy minden minél hamarabb ellegyen végezve az adott "sz*rság" és a lehető legtöbb pénzt csinálják/spórolják meg belőle. A minőségi munka csak hangoztatva van, amúgy semmi átgondolás semmi ambíció és szépérzék, precizitás, csak az a lényeg, hogy papíron minden rendben legyen és jöhessen végre a következő biznisz. Üzletemberek beszélnek mérnöki precizitásról, pedig csak a pénz a motiváció, bármelyik oldalról is nézzük a dolgot. Tudom, így működik a világ stb.


Kérdésem, hogy milyen olyan munkakör létezik, ahol nem kell fejet hajtani a sok "okos" előtt, kiszenvedni a lelkedet is azért, hogy számtalan dolog egyszerre elkészüljön egy "elégséges" állapotra és kiöletni magadból a motivációt a műszakiság felé? Ha valaki csak elkezd nagyokat mondani, businessman/manager stílusban, azt helyre lehet igazítani annak a félelme nélkül, hogy ezzel a karriered alatt vágod a fát, sőt inkább ez az elvárt. Ahol pártfogolt a jól átgondolt és megtervezett megoldás az "összeb*szott" munka ellenében, ha valaki pedig beleokoskodik, mert hogy így a profit nem +120% hanem csak +80% lesz, azt el lehet küldeni melegebb éghajlatra, finom nőiesen, szakmai módon? Pár éves mérnöki pályám alatt ilyet nem tapasztaltam.



2022. febr. 8. 18:43
 1/5 BeefEater ***** válasza:
100%

Kisebb cégek. Onnan lehet őket felismerni, hogy a tulajdonos interjúztat. Csak az a baj, hogyha tényleg úgy viselkednek mint amit leírtál akkor hamar nőni fognak és ha meg akarod tartani a saját munkád színvonalát akkor váltanod kell.

Amint elkezdenek MVP-ről (minimum viable product) beszélni már frissítened is kell az önéletrajzodat.

2022. febr. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kisebb cégek esetén is ezt tapasztaltam több szemszögből is: a garas foghoz verése és a "nagy cél" nem az, hogy valami értékeset tegyenek az asztalra, hanem hogy hamar és egyre gyorsabban lehessen nőni, egyre zsírosabb munkákat vállalni, de emelett ugyanannyi ember, kevesebb idő alatt végezze el a munkát ugyanolyan, vagy látszólag ugyanolyan jól. Nagy cég esetén csak egyszerűen alkalmatlan emberek vannak sokszor akiknek még a cipőfűzőjét is be kell kötni ha műszakiságról van szó, de a munka az aztán sikeres legyen, a hozzá kötődő lóvé pedig zsíros.
2022. febr. 8. 18:56
 3/5 A kérdező kommentje:
A versenyszférán kívül/belül milyen olyan munkalehetőség van, ahol meg is fizetik a mérnökembert, de nem kell megalázkodnia az üzletiség kétszínűsége előtt?
2022. febr. 8. 18:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

4 éve keresem ugyanezt, de kb. feladtam. Talán nagy kutatò cégeknél nem érződik külföldön, vagy indíthatsz start up-ot.


Illetve nem írtad, hogy milyen mérnök vagy kritikus rendszereknél lehet, hogy jobb a helyzet (vagy rosszabb), ha valaki meghal, mert nem jó a megoldás.

2022. febr. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Saját cég.
2022. febr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!