Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyváltással és Tb-fizet...

Munkahelyváltással és Tb-fizetéssel kapcsolatos a problèmam a többi lennt bővebben?.

Figyelt kérdés

Felmondtam a munkahelyemen 2021.december 05.-én

Én nem mentem utàna a munkaügyibe mert aztmondtak hogy nem kell,mert a tb-t az allam 90 napig fizeti amig nem allok ujra munkába.

De ha mentem volna akkor fizetnenek nekem 3000 ftot amig allaskeresoin vagyok.

Ez valoban így van?

Jelenleg munkat keresek onalloan. De fogalmam sincs ez hogy mukodik hogy akkor most ha fizetnem is kellene a tb-t akkor ezt hol intezzem vagy mar kuldtek volna róla valami papírt?



2022. jan. 21. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

A 90 napot ki mondta...??


45 napig él a biztosításod !


Elvileg küld a NAV értesítést, hogy fizesd a havi kb. 8ezret, de jobban teszed, ha bemész, és megérdeklődöd...


Az lett volna az előnyöd az álláskeresési járadékkal, hogy amíg azt kapod, nem kell TB-t fizetned.

2022. jan. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%

Itt minden részletesen le van írva:


[link]

2022. jan. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet a következő:


Egészségügyi szolgáltatási járulékot ("TB) nem kell fizetnie annak, aki a tb. törvény szerint biztosítottnak minősül. Biztosított az álláskeresési járadékban részesülő személy. Tehát ha a részedre folyósítottak volna álláskeresési járadékot, akkor arra az időre nem lett volna fizetési kötelezettséged. Az álláskeresési járadékra jogosult 36 naptól 90 napig terjedhet. Az időszak hossza attól függ, hogy mennyi jogosító időd van hozzá.


Munkaviszony alatt szintén biztosítottnak minősülsz. Munkaviszony megszűnését követően annyi napig nem kell magad után fizetned ezt a járulékot, ahány napig a megszűnt munkaviszonyod fennállt, de MAXIMUM 45 napig. Ha 8 napig állt fenn a munkaviszonyod, akkor csak 8 napig nem kell annak megszűnését követően fizetned járulékot. Ha 22 évig állt fenn, akkor 45 napig, ha 49 napig állt fenn, akkor is 45 napig nem kell fizetned járulékot.


Jelenleg az a helyzet, hogy ismeretlen időpontban megszűnt a munkaviszonyod. 2021. december 05. a felmondás napja, vagy a munkaviszony megszűnés napja? Nem mindegy...


Azt sem tudjuk, hogy a megszűnt munkaviszonyod mettől meddig állt fenn.

Azt sem tudjuk, hogy jogosult lennél/voltál-e egyáltalán álláskeresési járadékra.


Azt tudom, hogy ma már nem kell bejelentkezni a fenti járulék fizetésére az adóhivatalnál, mert 2020. július 01-je óta a NEAK írja elő ezt a járulékot mindenféle bejelentkezés nélkül, de a NAV értesít róla írásban.

Nem kaptál semmiféle értesítést?


Ha a munkaviszonyod megszűnésének a napja 2021. december 05., és legalább 45 napig a munkaviszonyod fennállt, akkor 2022. január 19-én már járulék-fizetési kötelezettséged fennáll. Várhatod a NAV értesítést.


Ha megakarod úszni, akkor igényelj álláskeresési járadékot. Nem tudom, hogy jogosult vagy-e rá egyébként.

2022. jan. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!