Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolják egyes munkálta...

Miért gondolják egyes munkáltatók, hogy a home office azt jelenti, hogy az alkalmazott 24/7 készenlétben áll?

Figyelt kérdés

Szerintem kissé félreértelmezi pár cég/vállalkozó ezt a home office dolgot. Már nem egy helyen szembesültem vele, hogy elbüszkélkedve mondják, náluk 3 nap home office lehetőség van a 2 nap normál 8-17 irodai jelenlét mellett. "cserébe" viszont ha este 8-kor felhívnak, vagy küldenek egy e-mailt, neked akkor haptákba kell vágni magad és elintézni a feladatot. Ugyanez hétvégén. És ettől iszonyú progresszívnek érzik magukat.

Ti is tapasztaltok ilyesmit?



2022. jan. 7. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem, mondjuk en budapest top IT cegjeinel dolgoztam az elmult 4 evben
2022. jan. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha 8-17-ig szól a munkaidőd akkor addig kell vele foglalkoznod otthon is, nyilván ha valami nagyon fontos bejön és esetleg 17:10ig kell egy beszélgetést folytatni akkor az belefér, de azért este 8-kor ne hívjon, se hétvégén ami nem is a munkanapod. Ezt tisztázni kell.


Ha meg e-mailt küldenek este 8-kor azt miért figyeled?


Szintén miért veszed fel a telefont este 8-kor vagy hétvégén? Céges telefon vagy saját? Ha céges akkor kapcsold ki, ha saját akkor meg ne zavarjanak módot be és csak azok hívhatnak akiket a listára teszel.


Ha meg ez se megy és leteremtenek érte hát akkor új munkahely.

2022. jan. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
#1 melyik cégeknél?
2022. jan. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk nincs ilyen. Mondd meg, melyik cég, felhívom a CEOt és megkérdezem.
2022. jan. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Egyszer próbálták számon kérni, hogy miért nem vagyok elérhető munkaidőn kívül.

Elég morcos tudok lenni és elmagyaráztam, hogy csak azt vállalom ami a szerződésemben van és ha esti munkát akarnak az túlóra elrendelő és éjszakai pótlék.

Ugyanez hétvégével.


Azóta békén hagynak de a munkatársaim többsége belemegy, hogy puszira dolgozik.


Volt már olyan munkahelyem ahonnan kirúgtak mert nagy a szám de ez benne van a pakliban és nem is bánom ha ilyen helyről küldenek el.

2022. jan. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%

Mert a magyar munkavállalókat strihelni küldte ki a kormány az útszélére, annyira a munkáltatók felé billen a mérleg nyelve. Kb. bármit megtehetnek és meg is tesznek, mert ezért telepítik a cégeiket ide, a félperiféria, nem pedig vmilyen Ny-Európai országba.

Én is ezért mondtam fel a korábbi mhelyemen.


Persze vannak normális munkáltatók is, de sajnos nem az az általános sztem.

2022. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Az elején tisztázni kell. Ha meg nem értik, másik munkahely. Én HO-ban dolgozom, senki nem zavar munkaidőn túl. Persze záráskor online voltam este 7-ig, de pénzügyön azt lehet tudni, hogy ilyen.
2022. jan. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!