Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogász és szoftverfejlesztő...

Jogász és szoftverfejlesztő végzettségekkel együtt keresnek munkaerőt?

Figyelt kérdés

A programozás az nem diplomás, csak egy neves képzés.

Léteik ilyesmi pozíció ami mindkét szakértelmet igényli egy cégnél?



2021. nov. 30. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem igZÁN
2021. nov. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
El tudok képzelni olyat, ahol nem árthat, de egyáltalán nem gyakori, hogy bárhol ilyet keresnének, mivel ritka az ilyen kombó gyakoribb, hogy két külön embert vesznek fel, ha pl. valami jogi szoftvert kell írni.
2021. nov. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5%
Egyik se munka. A munka csak kétkezi lehet. Az ilyen it meg ezek a ocsmányak csak lusta, modern, gyenge fiúknak van. Aki férfi, az DOLGOZNI jár!
2021. nov. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat még nem láttam, aki jogász és szoftverfejlesztő is. Ég és föld a különbség, a két dolog teljesen más gondolkodást igényel.
2021. nov. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Export Control Classification területen érdemes körbenézni.

Erre általában belsős programozókat szoktak felvenni aki már 2-3 éve a cégnél dolgozik.

Esetleg quality vagy ügyfélszerződés író munkakörben.

2021. nov. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BeefEater ***** válasza:
100%
Compliace területen hasznos lehet, ha a jogász, aki a szabályzatot írja megérti, hogy miről beszél.
2021. nov. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nem nagyon, elég különbözőek.


Amit el tudok képzelni az GRC vagy esetleg automatizált dokumentum elemzés.

2021. nov. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

@3 Téged sem az eszedért szerethetnek. (Én meg etetem a trollt.)


Kérdező:

Láttam már olyan jogászt, aki tudott (ráadásul elég jól) kódolni (bár a kódolni tudás még nem tesz szoftverfejlesztővé), de álláshirdetést, ahol olyan személyt kerestek, aki egyszerre szoftverfejlesztő ÉS jogász még nem.


Nem is nagyon lehet egy s@eggel megülni két ilyen lovat. Már önmagában a fejlesztő munkakör is folytonos és nem kevés önképzést igényel, így jócskán lefedi azt a munkamennyiséget, ami egy emberből kisajtolható és felteszem, hasonló lehet a helyzet jogi vonalon is.


Az persze teljesen más eset, ha egy állást csak olyan pályázhat meg, aki mindkét végzettséggel rendelkezik, mert ebből nem következik szigorúan, hogy mindkét funkciót el is kell látnia majd. (A hazai pályázatok kapcsán esetenként "bevett eljárás" egy adott személyre kiírni azt és - hogy más ne jusson át a szűrőn - megadnak valami olyan követelményt, aminek kb csak a "kedvezményezett" felel meg.


Láttam már olyat pl, hogy kvantummechanikában jártas, programozni tudó, francia nyelvvizsgával rendelkező jelentkezőt vártak valahová. (Konkrétan ismertem a srácot, akit fel akartak venni és semmi szükség nem volt az adott pozícióban a francia nyelvre, de ő beszélte azt és így - meg pár más kitétellel - oldották meg, hogy ő legyen az egyetlen jelentkező.

2021. nov. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Hát attól függ. Mondjuk egy infós cégnél ha egyben jogtanácsos is vagy, miért ne (bár ehhez elég nagy cégnek kellene lennie, hogy ilyen kusza jogi ügyei legyenek). Vagy ügyvédként cégalapításokat csinálni, és ha értesz a honlapfejlesztéshez, akkor mindjárt abban is segíthetsz (tudom az nem pont szoftver, de jobb nem jutott eszembe, én pl ilyesmiben gondolkodom - bár a honlapkészítéshez nem értek :D
2021. dec. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!