Megéri egyetem mellett részmunkaidőben dolgozni termékfotósként?
Találtam pár álláslehetőséget, ahova munkatapasztalat nélkül jelentkezhetek akár részmunkaidőben, termékek fotózása, Photoshop, Illustrator,Indesign tudás szükséges, meg valamennyi html.
Ha elvégzem az egyetemet grafikával szeretnék dolgozni, de nem mint felhasználó(pl grafikus), hanem mint fejleszető.
Ilyen szempontból szerintem nem lenne releváns tapasztalat ez a munka, de lehetne vele valamennyi pénzt keresni és olyat csinálhatnék, amit élvezek is.
Kérdés, hogy egy ilyen munka mennyire húzós általában? Illetve mekkora fizetési igényt érdemes beadni?
Privátban szívesen elküldöm az egyik álláslehetőséget.
Ha portfóliót kérnek, akkor csak a vállalat weboldalán levő képekhez hasonló egyszerű fehérhátteres képkivágásokat küldjek, vagy valami komolyabb, de más témájú fotómanipulációt is, hogy lássák a tényleges tudásom?
Még annyi, hogy lehet homeofficeban is csinálni, így arra gondoltam, ha elég magabiztsan használom a photoshopot, ne kell 4 órát dolgoznom naponta, mert előbb megcsinálom a megrendelést. Ez mennyire reális elgondolás?
Termék fotózásnál általában több tucat, vagy többszáz terméket kell egymás után ledarálni, aminél a fotózást lehet egyszerűsíteni, állandóra belőtt fények, fix setupban csak forgatod, cserélgeted a termékeket. Viszont azon nem nagyon tudsz gyorsítani, hogy minden terméket becsomagolva kapsz. Ki kell csomagolni, vissza kell csomagolni, a dobozokat rakosgatni kell, adminisztrálni kell, hogy melyik termék pontosan micsoda, mert különben nem tudják felhasználni a képeket. Ezekkel rengeteg idő tud elmenni és a végeredményen nem látszik, így kifizetni sem akarják, csak egy fotónkénti árat mondanak.
Általában pont azért, mert rengeteg terméket kell befotózni, bármilyen kis képenkénti ár nagyon nagy összesített kiadás a megrendelőnek, ezért minél inkább spórolni akar rajta. Neked viszont minél több a termék, annál nagyobb logisztikai feladat azokat tárolni, mozgatni.
A legtöbb esetben nem szoktak akarni annyit fizetni érte, mint amennyiért tényleg érdemes vele foglalkozni.
Többnyire csak egy képenkénti darab árat mondanak, ami kellően sok termékkel felszorozva és néhány kattintásra leosztva őrült sok pénznek tűnik. Viszont ha a munka valós időigényével osztod le, akkor esélyes, hogy a Mekiben a hambi sütés jobban fizet.
Ettől még persze akár meg is érheti, lehet olyan megrendelő, akivel sikerülhet kedvező megállapodást kötni, de ezekkel a buktatókkal mindenképp érdemes számolni.
Nagyon még az se működik, hogy referencia készítésnél szimuláld le magadnak, hogy mennyi idő a termékek közti átállás, mert aligha van otthon 10-20 doboznyi bontatlan terméked, amikkel kísérletezni tudsz, 1-2 termék befotózása és cserélgetése meg nem feltétlenül ugyanolyan, mint 10-20 vagy többszázat felhalmozva kerülgetni, rakosgatni.
Ami a portfóliót illeti, az adott műfajban érdemes lehet több féle képet is mutatni, de ha tudod, hogy ők eleve miben gondolkodnak, akkor ahhoz hasonlókkal kezdd és később legyenek inkább más jellegűek.
Ha termék fotózásra jelentkezel, akkor a portréidra, sport és kutya fotóidra nem biztos, hogy kíváncsiak, de azért azokból is érdemes lehet párat mutatni és mindenképp érdemes minimum egy linket adni egyéb munkáidra is, mert ki tudja, hogy nem pont emiatt jutsz majd eszükbe egyéb feladatokkal kapcsolatban is.
Túl vegyesre nem érdemes csinálni a portfóliót, főleg, ha egy szűk tematikában jelentkezel, de azért egy kicsit érdemes lehet mutatni más egyéb dolgokból is, ha van. Persze ahány ember, annyi féle. Biztos vannak olyan fókuszált érdeklődésű megrendelők, akik úgy vannak vele, hogy ha ő csak termékfotós portfólióra kíváncsi, akkor mást ne mutassanak neki, mert nem érdekli.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!