Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi esély van arra, hogy...

Mennyi esély van arra, hogy valaki Magyarországról lesz például a Google vezére?

Figyelt kérdés
Például Sundar Pichai, a Google vezére indiai, Satya Nadella, a Microsoft vezetője is indiai. Ha indiaiként is juthat valaki ilyen pozícióba, akkor magyarként sem lehetetlen.

#ember #igazgatói pozíció
2021. szept. 13. 12:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én 1 magyarországi multi leányvállalatról tudok, ahol 1000 főnél többen dolgoznak és a főnök "magyar", ő viszont úgy magyar, hogy amikor gyerek volt a családja kiköltözött Amerikába, ő már ott végzett el minden iskolát.

Egy ilyen "irodavezető" kb. 3-4 szinttel van a nagyfőnök alatt.

2021. szept. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
11# Nézz körbe jobban azért.
2021. szept. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
12: pl?
2021. szept. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Károlyi László -> Legrand CEO-ja

Kapitány István -> Global Executive a Shell-nél


Ez csak kettő példa, de van még egyébként.

2021. szept. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Kapitány István konkrétan a legmagasabb pozícióban lévő magyar menedzser. Nem semmi teljesítmény ez, le a kalappal előtte.
2021. szept. 13. 18:26
 16/18 anonim ***** válasza:

14: nem a Legrand-é (ami egy 40e fős cég), hanem a Legrand Magyarországé (ami egy 500 fős cég). Nem kisebbíteni akarom az érdemeit, de azért ez nem az a szint, mint a google vezére (amiről a kérdés szól).

500 fős céget irányító magyar manager azért van egy pár (szerencsére), de szerintem a kérdés nem igazán erre irányult.

2021. szept. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem is akartam a Google-hez hasonlítani, csupàn 11#-re reagáltam, hogy azért vannak magyar topmanagerek is. Nyilván mivel kicsi orszàg, ezért nem lesz sok, illetve azért tendencia, hogy ezek a nagy cégek a topmenedzsmentje jellemzően az anyavállalat országàból származik.
2021. szept. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzàteszek, hogy direkt nem akartam idehozni, mert 100%, hogy megkaptam volna a lehurrugást, de nyugodtan ide lehet venni Csányi Sándort (OTP - 42000 dolgozó), Hernádi Zsoltot (Mol Group 25000 dolgozó).
2021. szept. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!