Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tudok így Budapesten munkát...

Tudok így Budapesten munkát vállalni?

Figyelt kérdés
20 éves pályakezdő fiú vagyok, kereskedelmi végzettséggel és B-kat. jogosítvánnyal. Kecskemét közelében élek, de nem találok állást már hónapok óta. Szeretnék Pestre költözni. Pénzem nincs, sajnos a szülőkre sem számíthatok, mert ők sem keresnek túl jól. Fel tudok így menni, szállást találni és dolgozni? Csak egy szoba bérlése is jól hangzik, de az egyéb okból sajnos nálam nem jöhet szóba.
2010. aug. 31. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Fel tudsz jönni, (munkás)szállás is akad bőven. Ezt havi 35-45 körül meg tudod úszni, egy szobát és áramot, vizet, fűtést, olykor hűtőt kapsz érte.

Ha ez egyéb okok miatt nem jöhet szóba, akkor albérlet, havi 60-70 + rezsi.

A végzettségedről nem írsz semmit, a munka pedig nagyrészt attól függ. Általában érettségivel el lehet helyezkedni akár tróger munkára is, és itt nem a segédmunkát, hanem ideiglenesen mondjuk a "mekdonálcot" értem.

Ha van szakirányú végzettséged is, akkor meg munkakeresés ezerrel a szakmádban. Kevés infót adtál nagyon...

Én a helyedbe először az expresszt böngészném, regelnék a jobinfóra meg ilyen helyekre, és amikor konkrétum van, akkor néhány napra/hétre felmenni, megnézni ezeket a munkahelyeket (olyan nincs, hogy ne hívjanak be legalább néhányra, beszélgetni). Vagy haverhoz költöznék, vagy munkásszállásra. Persze minimális "tőke" ehhez is kell, csak úgy, üres zsebbel nem működik a dolog.

2010. aug. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A munkásszálló azthiszem kiesett, de majd utánanézek. Nincs érettségim, csak egy élelmiszer-vegyiáru eladói szakmunkásom.

2010. aug. 31. 12:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen végzettséggel szerintem valamelyik szuper vagy hipermarketben találnál munkát, érdemes őket megkeresni.
2010. aug. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, ne hülyeskedj, simán felvesznek Spárba, Tesco-ba, Auchanban, Coraba, Lidl, Aldi, Penny. Neten is felveheted velük a kapcsolatot, így nem kell feljönnöd. Szerintem még neked a legkönnyebb munkát találni manapság.
2010. aug. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!