Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri megcsinálni a kémia...

Megéri megcsinálni a kémia szakot? Az a helyzet, hogy váltani akarok.

Figyelt kérdés
Eddig tanárként dolgoztam 36 éves koromig, de ez a bér borzasztó, pláne úgy, hogy lakáshitelem van. 34 éves koromig otthon éltem, hogy egy megyeszékhelyen lakást vehessek (18 millió), de ebből még 8 m hitel. Én bioszos vagyok (másik szakom földrajz), megcsináltam a biosz mesterszakot és a biológusit is levelezőn, de abban nem nagyon kaptam állást (csak a fővárosban lehet vele elhelyezkedni, vagy az Alföldön limitáltan). Szóval 36 évesen nem annyira jó dolog nettó 240 ezret keresni egyetemi diplomával egy gimiben, ped 2 fokozatban, hogy 76 ezer ft a lakáshitelem és 8 ezer ft a közösköltség. Miskolcon élek, itt nem messze elég sok hely van, ami a vegyiparban élen jár (BC, TVK, Sajómenti telephelyek), és arra gondoltam, hogy amíg jól fog az agyam, meg kellene csinálnom a kémia szakot (2 évig tanítottam, bár nincs képzettségem-nem vagyok rossz belőle), ami nekem csak 2 év lenne, vagy a vegyésztechnikusit, ami szintén annyi. Sok helyen olvastam, hogy biztos elhelyezkedési lehetőség és többet kapnék kezdésként bármelyikkel, mint itt tanárként. Annyi, hogy az egészsége az embernek tönkremegy az vegyiparban, de már az sem érdekelne annyira, egyszer csak meg kell halni. Melyiket lenne érdemes? Nyáron voltam a biosszal egy technikumban (ami jelenleg az oktatás csúcsát képviseli bérekben) a fővárosban, ott 410 bruttót kínáltak nekem, ami Pesten albérletben elég karcsú. Szóval agyalok, mihez lenne értelme hozzáfogni, amihez értek is, van hozzá érzékem és még jól fog az agyam (45 felett már nem szeretnék tanulni, lecsökkennek a lehetőségek). Annyi, hogy férfiként előnyben vagyok, legalábbis állásinterjún mindig ezt mondták, nem 50 es h meghaljon infarktusban és nem fog havonta 3-4 napig hangulatingadozásban szenvedni+ nem megy el szülni. De 29 évem van a nyugdíjig (lesz az több is addigra), és nincs kedvem tovább ebben maradni, csak azért maradtam ebben, mert otthon, kisebb településen nem volt más munkahely, és csak a pénz félretételét néztem. De igazán nem szerettem csinálni, pláne ekkora összegért nem.
2021. szept. 5. 07:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kémia szak továbbra is tanárszak. Azzal csak tanítani tudnál. Ha ezen gondolkodsz, akkor inkább vegyészmérnökit végezz el, bár nem tudom, hogy ők mennyit keresnek.
2021. szept. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kapd össze magad és gyorsan iratkozz be vegyésztechnikusira estin. Már csak iskolarendszerben lehet tanulni szakmát.

Februárban meg jelentkezz vegyészmérnöki Bsc-re levelezőre. Ennyi. Ha ezzel akarsz foglalkozni a jövőben.

2021. szept. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Előzményként elfogadják a kémiát is vegyészmérnöki mschez vagy 50 kredit eltéréssel, úgy tudom. Meg manapság már nem csak tanítani lehet kémiával, rengeteg ismerős azzal gyárban dolgozik felelősebb munkakörben.
2021. szept. 5. 15:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg ismerősöm diploma nélkül dolgozik felelős munkakörben. A nyelvtanulásnak több értelmét látom.
2021. szept. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ascelpius ***** válasza:

#1


Kémia szak elvégzésével leszel hivatalosan vegyész, szépen lehet keresni vele bár tény, hogy akkor már érdemesebb a vegyészmérnökit megcsinálni ha van affinitás műszaki területhez


Biosz mesterrel már most is eltudnál helyezkedni laborokban, a kémia szakkal ezen a területen segíthet ha ebben az irányban gondolkodsz, de túlságosan nem hiszem hogy kiszélesítené a lehetőségeket

Minőségbiztosítás nem érdekel esetleg? Nem egy túltelített terület és meg is fizetik őket, főleg ha sikerül orvostechnikai vagy gyógyszeriparban elhelyezkedni

2021. szept. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

"Kémia szak elvégzésével leszel hivatalosan vegyész, szépen lehet keresni vele bár tény, hogy akkor már érdemesebb a vegyészmérnökit megcsinálni ha van affinitás műszaki területhez"


Kémia szak elvégzésével nem lesz hivatalosan vegyész, hanem csupán egy "kémia bsc"-t végzett valaki. Az Msc elvégzése után lesz vegyész!


Én okleveles vegyész vagyok, kb. 2 éve végeztem az Msc-t.


Kérdés, hogy egyáltalán kapnál-e munkát egy kémia bsc-vel, ugyanis a bsc-t azt sok helyen egy "túlképzett" technikusként kezelik.


Inkább egy technikusit végeznék el a helyedben, az rövidebb idő, és látnád, hogy mennyire tetszik egyáltalán az a fajta munka, amit a vegyiparban, gyógyszeriparban kell végezni.


Egyébként készülj fel, hogy nem biztos, hogy sokkal többet fogsz keresni az iparban, mint amit tanárként keresel, és hogy jobb dolgod nem lesz, az biztos.


Én mondjuk nem kaptam állást a szakmában, és több volt évf. társam / ismerősöm se, pályaelhagyók lettünk sokan, de hátha neked bejön.


Kicsit túlképzés van a szakmában.

2021. szept. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát pedig kémia szakos tanárból nincs túlkínálat az biztos! Persze bele lehet fásulni a neveletlen gyerekekbe, meg a pofátlan szülőkbe.
2021. szept. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!