Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ápoló szakma a UK-ben?

Ápoló szakma a UK-ben?

Figyelt kérdés

Érdeklődöm ezen nemes hivatás iránt, és van néhány kérdésem. Először magamról pár szót:


- 29F vagyok

- angolul és franciául folyékonyan beszélek

- jelenleg is a UK-ben élek, turizmusban dolgozom

- pre-settled status-öm van 2025-ig

- semmiféle biológiai vagy egészségügyi képesítéssel/tapasztalattal nem rendelkezem

- óriási örömöt okoz az elesettek megsegítése, a betegekről/szorult helyzetbe kerültekről való gondoskodás

- kiemelkedő empátiával és szociális érzékenységgel vagyok megáldva


A kérdéseim:

- Mivel relatíve hiányszakmáról van szó, tesznek-e kivételt a pre-settled status-ösökkel, vagy amint lejár, mindenképp haza kell mennem? (settled-re nem vagyok és nem is leszek jogosult, mert nem 2025-ig sem érem el az 5 évnyi itt töltött időt)

- Érdemes a UK-ben tanulni, tehát lehet ösztöndíjat kapni, vagy felejtsem el? A legtöbb egyetemen 25-30.000-res tandíjakat láttam (per év), amiről teljesen elképzelhetetlen, hogy ki tudjam fizetni.

- Ha hazamegyek és otthon végzem el a képzést (plusz szerzek gyakorlatot), akkor vissza lehet esetleg jönni Brexittől függetlenül?



előre is köszönöm a választ!



2021. aug. 23. 23:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

sister? ez MI :D


A kérdésre válaszolva:a nurse kint jóval komolyabb szakma, mint nálunk a kórházi nővérke, 3,5 éves főiskolai képzést igényel, de ahogy írták, health care assistant simán lehetsz előképzettség nélkül is, annyi, hogy beregisztrálsz a hozzád legközelebb eső ügynökséghez, aztán majd ők elirányítanak a teendőkben, meg adnak munkát is. Azt hiszem, hogy a nurse hiányszakma, tehát elképzelhető, hogy nemhogy tandíjat nem kell fizess, de még ösztöndíjat is adnak. Illetve vannak cégek, akik tanulmányi szerződést kötnek veled, és állják a képzési költségeidet, ha utána x évet náluk dolgozol. Kérdezz körbe, sokféle megoldás van.

2021. aug. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
11-es,köszönöm szépen! És a Brexittel kapcsolatban tudsz valami infót? Ahogy írtam, nekem csak véges pre-settled status-öm van
2021. aug. 31. 12:26
 13/15 anonim ***** válasza:
80%

-Health care assistan, band 2, segédápoló

-Registered nurse, band 5, ápoló

-Sister, band 6, nővér



“Nurse komolyabb szakma mint nálunk a kórházi nővérek”

Aha…

Bármikor bíznám magam egy otthoni nővérkére mint egy itteni nursre.

3 éves egyetemi képzés egyébként…

A student nurseök akiket kapunk néha… 🤣😂 alap matek nem megy csórikámnak, sima mértékegység váltogatás. És ezekből lesz registered nurse…


Kérdező, már írtam korábban, pre settled statussal dolgozhatsz, ha pedig megvan az 5 éved akkor kapsz settled statust.

2021. aug. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
11-es vagyok. A pre-settled státuszról gőzöm sincs, mert amikor elkezdték nyomatni a brexit-szennyet, azonnal elhúztam onnan. Előtte dolgoztam csak ezen a területen, viszont akkor elég sokáig és intenzíven, rengeteg sikerélménnyel és elhivatottsággal. Ha a státuszoddal kapcsolatos konkrétumokat szeretnél tudni, inkább kint élők facebook-csoportjaiban érdeklődj, nagyon segítőkész közösség alakult ki az évek alatt.
2021. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
13-as: ok, így már értem, és igen, van benne valami. Nurse téren nekem is elég durva tapasztalataim voltak :D Ettől függetlenül továbbra is jó gyakorlatnak tartom, hogy akárki nem nyúlhat pl gyógyszerekhez, nem végezhet invazív beavatkozásokat, nem kezelhet sebeket komolyabb egészségügyi képesítés nélkül. Itthon nyolc osztály plusz egy gondozói okj is felhatalmaz arra, hogy katéterezz, injekciót adj be, gyógyszerelj stb. Ne haragudj, csak elsőre azt hittem, hogy nagyon nem tudsz angolul, de látom, hogy nem erről van szó :) :D Szerintem amúgy amit a kérdező keres, az a care worker. Vagy healthcare assistant, esetleg support worker.
2021. aug. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!