Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kell pénzt utalni?

Hogyan kell pénzt utalni?

Figyelt kérdés
15 vagyok szóval még nem vagyok jártas ebben. Egy magyar bankszámlára szeretnék pénzt átutalni. Ha jól tudom akkor kell IBAN és SWIFT kód. Ha valaki letudná írni, hogy pontosan milyen adatok kellenek és, hogy mi a menete ennek az egésznek azt nagyon megköszönném. (anélkül szeretnék utalni, hogy be kéne mennem a bankba, hogyha az megoldható)

2021. aug. 13. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
2021. aug. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Netbankon vagy mobilbankon meg tudod oldani. Nem kell iban meg swift, csak a 2 vagy 3-szor 8 karakteres bankszámlaszám. Megadod a fogadó fél nevét, összeget, esetleges közleményt és rányomsz az utalásra.
2021. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Legtöbb banknál netbankon is le lehet rendezni.

Általában ez kell:

-számlaszám ahova utalsz

-kedvezményezett neve (akinek utalsz)

-összeg

-közlemény opcionális

Miután megadtad átvisz egy felületre ahol át tudod nézni, hogy minden stimmel-e és megerősítés után utalja.

Még aznap megérkezik ha minden rendben.

2021. aug. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Netbankra belépsz, rákattintasz hogy átutlás (OTP-nél Utalások -> Belföldi átutalás, többi banknál nem tudom). Után kitöltöd a kért adatokat, tök egyértelmű, nem lehet eltéveszteni.
2021. aug. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazából egyedül a számlaszámot kell tudni, a többi mező tetszőleges. Közleményhez célszerű beírni valami kommentet, ami egyértelművé teszi a másik fél számára, hogy kitől vagy mire érkezett az összeg (webshopos rendelésnél ez nagyon fontos!).
2021. aug. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ui.: Mármint, ha magyar bankból utalsz. Nem egyértelmű számomra, hogy miért nem belföldi számlaszámként hivatkoztál az utalásra. Külföldi vagy, külföldi bankfiókkal?
2021. aug. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!