Az ilyen kicsit is jobb és/vagy fiatal nők a munkahelyüktől is elvárják, hogy menő legyen a társaság (az ő kaliberükhöz illő)?
Én egy kis létszámú (~22-25fő) cégnél dolgozom, ami egy nagyobb vállalatcsoport magyarországi kirendeltsége. Főként szerviztevékenység folyik és cserealkatrész értékesítés.
Sajnos nagyon gyorsan cserélődnek az emberek, 4 év alatt kb 120 emberrel dolgoztam együtt.
Sokan akár 1-2 nap de általában 1-2 hónap után lemorzsolódnak, mondván hogy nehéz a munka. Mind az irodán dolgozók, mint a fizikai állomány ezzel jön. Csak akkor tudnám, hogy mi az átlagos elvárt munka nehézségi fok az emberek szemében....az 1-es szorzótábla?
Igen, műszaki ismereteket igényel a munka, és rengeteg ügymenet párhuzamos kezelését, ami napi szinten változik és állandóan egyeztetni kell. De ez kicsit olyan, mint egy fuvarszervezős munka, csak ha az összetettséget nézzük (eddig jobb hasonlatot nem találtam)
Na és eddig akármilyen pozicióra (pl. HR, pénzügy, adminisztrátor, projekt management, mert értelemszerűen szervízesnek nem jelentkeznek nők) ha nők jelentkeztek, akkor azok a lehető leghamarabb le is léptek.
Én úgy érzékeltem, hogy egy 20on pár éves lánynak nem kifizetődő egy olyan helyen dolgozni, ahol nincsenek menő emberek, és menő férfiak, és nem lehet bandázni, ebédelgetni, kávézgatni és cigizgetni, továbbá nincsen csapatépítő és munka utáni bulizgatások, SŐT mitöbb száraz termelő munkát kell végezni, és a munkanap nem pedig egy érzelmi rituálé, amit a társaság és a rádió 1-ben napi szinten ismétlődő 5-6 zene tesz elviselhetővé.
Szóval tényleg érdekelne, hogy a fiatal lányoknak milyen munkakör fekszik, tekintve, hogy állítólag több nő szerez diplomát, mint férfi.
Tudtok értelmet találni a munkátokban?
Normális a vállalati kultúra, a társaság?
A bérezés az ipari átlagoknak megfelelő?
Amúgy 120 ember nem tévedhet. (egy bizonyos mértékű fluktuáció felett magatokban kell keresni a hibát, olyan nincs, hogy mindig csak a hülyéket találjátok meg akiknek ráadásul irreálisak is az elvárásaik.)
Létezik egyébként az általad leírt archetípus, egyik része a valóban nagyon tanult és tehetséges fiatal nő, nekik jogosan vannak elvárásaik(és a jó munkahelyi teljesítményük is), és van a másik csoport akik csak ezt gondolják magukról(ők vannak többen.:)).
"normális kultúra-társaság"
ez relatív, mivel a legtöbb ember számára a munkahely egyfajta felnőtt óvóda az óvódához méltó társasági dinamikával. De sajnos itt egy munkahelyről beszélünk, ahol eredményeket kell elérni, nem pedig érezni a társasági élményt.
Bérezés jó. Legalábbis én személy szerint jobban keresek bsc-vel mint a legtöbb msc strébergyerek ismerősöm.
értelemszerűen sokszor azért vesznek fel embert, mert "keveset kér" és az nyilván csak olyan is. Persze mindig meg van magyarázva, hogy a munkaerőpiac a felelős a helyzetért.
Milyen jellegű munka?
Mennyit keresel, milyen végzettséged van?
Mennyit kell túlórázni?
Milyen egyszerű szabit jérni?
nem tudom, én személy szerint nem szakadok meg a munkában.
túlórát csak akkor vállalok, ha flow a munka, kulimunkára nem
szabadságra még nem mondtak nemet.
fizetés az átlag 2,5 szerese (nagyságrendekben beszélek)
annyi hogy én máshol tanultam meg ezt a szakmát, elég rossz körülmények között, és itt jóhogy stabilba tudok maradni, mert értek a területhez.
De szerintem akinek van rendszerszintű gondolkodása az meg tudná tanulni, ha akarná. De sajnos láthatóan nagy hiányosságok vannak az embereknél.
Csak tudnám hogy a preferált munkahelyeken mit kell csinálni és abból hogyan ér el eredményt az adott cég. Mivel ezek az emberek teljes egészében képtelenek önállóan dolgozni, és megoldani dolgokat.
És ráadásul itt egy olyan iparágról beszélünk, nem 5% profitért megy a vérre menő küzdelem, hanem 40-50%-ok az átlagosak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!