Budapesten miért nem fizetnek ennyit?
Budapesten a drága albérlet árak miatt is hát még a lakás árak miatt is a fizetésnek minimum nettó 600 ezer forinttól kéne kezdődnie vagy nettó 600 ezer Ft fizetés kéne lennie az átlagfizetésnek. De még mindig nagyon kevés helyen fizetnek nem csak 600 ezret de 400 ezret és kevés helyen fizetnek és ez azért eléggé rossz.
Most leírom egy önálló budapesti élet átlag árát: Akinek nincs ingatlan az ügye bérel ha egyedül akar mondjuk lakni ami kb. 160 ezer Ft. A kaja az élelmiszer árak és egyéb dolgok szintén kb. havi 100-150 ezer Ft. Pláne ha valaki egészségesen is akar étkezni. Ez így már 320 ezer Ft. És akkor egy hobbi vagy szórakozási lehetőségekre vagy ruhára vagy sportra vagy akármire pénz is legyen havi minimum 80-100 ezer Ft. Ez így már 400 ezer Ft. Hogyha mellette az ember szeretne gyűjteni mondjuk kocsira vagy kocsi javításokra vagy kocsi hitelre vagy később hogy lakást tudjon venni az ember lakás vásárlásra vagy esetleg nyaralásra félre kell tenni havi 200 ezret. Így ki is jön a 600 ezer forint és ez még egy átlag életszínvonal. Mégis ennyi fizetést csak valami nehezen kitanuló szakmával vagy több éves tapasztalattal vagy mondjuk vezetői nagy felelősséggel járó munkával fizetnek de még így is kihalásos alapon ennyit. Tehát nagyon kevés. Az átlagfizetés még mindig kb. nettó 250 ezer Ft Pesten és ez még mindig nem ment feljebb sajnos.
“Én azt gondolom erről egyébként, hogy alapnak kéne lennie a 300.000-as fizunak, hogy még a legalja de már dolgozó ember is meg tudja engedni magának azt a luxust, hogy nem 15 nm-en nyomorog, tudjon minőségi ételt venni, és legyen valami hobbija Mert a 300 is csak erre jó, abból az életben nem lesz saját lakásod.“
Alapvető közgazdaságtani összefüggésekkel nem vagytok tisztában (talán ezért sincs jól fizető melótok/vállalkozásotok).
Ha mindenki kapna 300000-t, akkor az általános árszínvonal ehhez hozzáemelkedne, így ugyanúgy párizsin kellene élnie a “legaljának” mint most a 150000 ftból.
Meg kellene tanulnotok értelmezni a nominális és a reál mennyiségek közötti különbségeket. Az árszínvonal az általános bérszínvonalat követi, ez azt jelenti, hogy hiába lesz több a forgalomban lévő pénz (nominális jövedelemnövekedés) a megtermelt árumennyiség nem növekszik, tehát drágulás lesz (reálértelemben nem nő a jövedelem). Mindig azokban a szektorokban következik be drágulás, ahol megnő a keresleti nyomás, azaz ha a sok alja megkapja a semmire fel a nettó 300at akkor majd nem csak párizsin és 15nmen akarnak nyomorogni hanem beköltözni a 60nm-be. De ugye nem lesz annyival több lakás amennyivel több semmirekellő kap ingyen 300e ft-ot. Tehát megnőnek az albérletárak annyira hogy megint nem lesz elég a fizu ami most már 300000. Aki meg eddig 600000t keresett annak megemelik 1,5 millióra és árat emelnek hogy kitermeljék az ő meg a sok 300ezres fizetését plusz a tulajdonosok megnövekedett profitelvárásainak is megfeleljenek. Szóval újra csak párizsira lesz elég a 300k.
Ha eddig valakinek sikerült feldolgoznia akkor már csak egy lépés a következtetés, hogy nem az számít mekkora a fizud. Hanem hogy hányszor annyi, mint a többi parasztnak.
Adott egy választási lehetőség:
A) keresel 200000ftot, míg mindenki más a bolygón 100000ftot
B) keresel 800000ftot, míg mindenki más a bolygón 800000ftot
Aki a B-t választaná mert a 800 több mint a 200 az olvassa el még egyszer amit írtam.
#44: 10pontos! 👍😁
De nem fogja erteni a kerdező...
46: semmi sem JÁR alapból... Legfeljebb a szátok.... :-DDDD
Tanulj, szerezz több szakmát, dolgozz, vállalj másodállást, igyekezz, hogy saját magadnak jobb életkörülményeket teremts!
Hőzöngeni, hogy miért nem jár..... Ez igazi proli mentalitás!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!