Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan törhetek be az IT...

Hogyan törhetek be az IT Sales területre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Friss diplomás közgazdász vagyok, és a karriercélom hogy Sales-es, account Manager lehessek egy IT vállalatnál. Van fél év szakmai tapasztalatom egy kis startupnál, ahol sales intern voltam, ezenkívül ssc-ben dolgoztam excel rabszolgaként.

Tényleg szépen beszélek angolul, van 2 angol nyelven szerzett közgazdász diplomám.


Hogy kezdjek neki?


Vállajak el bármilyen sales adminisztrációs pozit infós cégeknél, és küzdjem föl magam szépen lassan, vagy próbáljak megcsípni bármilyen picit komolyabb sales pozíciót bármilyen más szektorban (logisztika, autóipar, bármi), és majd onnan menjek át tech salesbe?


A közgazdász alapdiplomám mellé milyen okleveleket, képesítéseket szerezzek? Milyen mester lehet hasznos?



2021. júl. 9. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

Mondok egy tippet:

Eljössz hozzánk (IT startup) ingyen dolgozni.

Ha jó vagy és hozod az elvárt eredményeket, fogsz kapni fizetést is.

Ha még jobb vagy, veszünk fel alád kollégákat, akiknek te leszel a főnöke.


Az egész attól függ, mennyire vagy jó. Ha el tudod adni a terméket, és ezzel bevételt generálsz, lesz pénz a fizetésedre, stb...


Na? ;)

2021. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem mire gondolsz, igazad van. Egy startupnál már dolgoztam ingyen, ajánlottak is fizetést pár hónap után mivel szereztem ügyfeleket, de kevés is volt, illetve ami nagyon baj volt hogy nem működött a szoftver, full bug volt a termék, jobb lenne már valami kész dologba beleülni.
2021. júl. 9. 14:27
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Egy tipp, az olyan cégeket messzire kerüld el, akik bárkit is ingyen akarnak dolgoztatni, főleg úgy hogy diplomás vagy, legyél bármennyire is tapasztalatlan, már csak a hozzáállás miatt.


Másmilyen sales területről amúgy igencsak nehéz IT szektorba kerülni. Én inkább mondanám azt, hogy valami kezdőbb pozícióval kerulj be, hogy megismerd a területet, aztán onnan lépdelsz tovább. Komolyabb sales/account manager pozícióba úgyse vesznek fel pályakezdőként.

2021. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3)

Köszönöm, így fogok akkor tenni.

Mit gondolsz, vannak olyan oklevelek és képzések amik hasznosak lehetnek a jövőben?

2021. júl. 9. 15:23
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
#1-es olyan embernek tűnik, aki a KKV-t startupnak hívja :)
2021. júl. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalatom nincsen benne, de a különféle scrum meg agile tanfolyamok hasznosak lehetnek és ilyenek itthon is vannak. Ezek főleg projektmenedzsmenthez kötődnek, de IT területen relevánsak tudnak lenni.


Udemy meg egyéb ingyenes/olcsó kurzusokat is lehet nézni, persze az önéletrajzodba nem igazán való, de valamennyire megismerheted a területet.


Aztán vannak meg húzósabb árú külföldi online tanfolyamok is, azokra is rapillanthatsz, de nem tudom hogy mennyire érik meg az árukat.

2021. júl. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6)

Nagyon szépen köszönöm, nagyon jó ez az oldal hogy ilyen hasznos szakmai tanácsokat és segítséget kaphat az ember ilyen "réteg" területről is akár. Tényleg köszönöm.

Pont ma reggel kaptam egy linkeden értesítést egy állásról, ahol szenior Client Engagement Managerként Scrum illetve Agile tudást várnak, illetve SDLC-t.

2021. júl. 10. 12:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Én éppenséggel IT sales Manager vagyok, vagyis hivatalosan Key Account Manager, de IT területen. Ha van valami konkrét kérdésed, akkor írj nyugodtan.
2022. febr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!