Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláshirdetésnél a 210 ezres...

Álláshirdetésnél a 210 ezres fizetést bruttóban vagy nettóban kell érteni? Tudom, hogy általában bruttó, de gyári munka, 3 műszak, ami általában jól fizet, keveslem a 210 bruttót.

Figyelt kérdés

2021. júl. 4. 12:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Én Pesten dolgozom gyárban, de., du.os műszakban és pótlékokkal együtt meg van a 200 e nettó. Várostól függ a fizetés, de a 3 műszakra tök mindegy hol élsz kevés ennyi pénz, hiába pontozzátok le az embert. Élj meg belőle egyedül haver, ha szerinted az elég!
2021. júl. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%

Ráadásul az adokedvezmeny miatt nagyon eltérőek a nettó bérek...


Egy 3 gyerekes apa jóval többet kap.


Ebből is folyton kavarodás van, hogy beirogatják ide, hogy nettó 300 gyárban. Csak kiderül hogy 3 gyerek után járó adókedvezményel annyi...

2021. júl. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
85%
9. Olyanok is vannak, csak ahhoz már vagy kell legyen egy kis eszed, vezetői képességed hogy pl kinevezzenek brigádvezetőnek, vagy hasonlónak. Több felelősség, de a pénz is több. Vagy ha valamilyen speckó szaktudásod van, amit sok idő megtanulni és keresett, arra is kaphatsz többet. Ez az utóbbi két példa is gyárban dolgozó ember és ők biztos többet keresnek, mint a lánc legalján lévő melós. Lehet van 100 munkás a gyárban és abból 10 ilyen csoportvezető, 10 másik meg valamilyen speckó szaktudású és ők többet is megkeresnek valamivel az átlagnál, de ők nem mindenki.
2021. júl. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
100%
Én segédmunkás vagyok vállalkozó mellett építkezéseken. Olyan kevesen vállalják ezt a fajta munkát (nemhiába jönnek például az ukránok), hogy akár napi 15 ezret is fizetnek. Nekem pont ennyi, és 1 héten 5 napot megyek, olykor hétvégén is. Ki lehet akkor ezt számolni 1 hónapra. Viszont! Bírni kell a munkát kőkeményen, gyerekek. Cipelni, állványra járogatni több méteres magasságba, ha hozzák a betont, akkor azt időre bedolgozni, ha nem hozzák, akkor te kevered, 180 kilós vakoló gépet pakolni autóra fel-le, stb. Párszor én is megtérdeltem már, pedig sportos vagyok és fiatal. Szóval jól lehet vele keresni, de megvan az ára. Illetve olykor kelhetsz hajnali 4-kor már. Plusz van olyan is, hogy mindenképpen be kell dolgozni a betont, mert másnapra nem tudod halasztani, mert megköt, és ha estére végzünk, akkor akkor végzünk. Természetesen másnap kelés ugyanúgy.
2021. júl. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Én dolgoztam segédmunkásként, de ott is csak 160-at kaptam egy hónapra

Szerintem amikett itt írnak fizetéseket, azok egyszerűen kitalációk

Haverom pl minimálbért kapott egy gyárban

2021. júl. 4. 20:42
 16/21 anonim válasza:
100%
Az enyém az valóban 15 naponta. De azt hozzáteszem, hogy nem 1 éve csinálom, és bedolgoztam magam, valamint nem ennyit kerestem az elején. Nemhiába vagyok ugyanannál a vállalkozónál évek óta. Meg van velem elégedve. Amúgy nem akarom már sokáig csinálni, csak van egy álmom egy bizonyos autóval kapcsolatban, amire gyűjtök. Szépen haladok, de nem is lazsálok. Szabadidőmben általában maszekolni megyek el.
2021. júl. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Miért nem tanulod ki a szakmát, ha már annyit segédmunkázol?
2021. júl. 4. 21:43
 18/21 anonim válasza:
100%

#17


Mert amúgy meg nem érdekel. Van szakmám, OKJ-s bizonyítványom van targoncára. Majd elmegyek abba dolgozni.

2021. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
15. Mert a legtöbb ember olyan, hogy elvállalja az első szar munkát és marad ott, nem mer már váltani. Én 4 helyen is voltam segédmunkás szinte egymásutánban, mire megtaláltam azt, amelyik sokat fizet. Ha látod nem jó a meló, akkor dobbantani kell, mert ugyanolyan rosszat bármikor találsz, de akár még jobbat is. A legtöbb ember meg nem mer egyszerűen váltani. Elvállalja az első szart, aztán csak panaszkodik.
2021. júl. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező amúgy neked nincsenek barátaid, ismerőseid? Mert most hirtelen tudok mondani 30-40 embert az ismerősi körömből, akik tudom kb mivel mennyit keresnek és köztük van sok elég jól kereső is, amikre te is már hitetlenkednél valamiért. De nem értem miért. Ha elég embert ismersz, akkor úgy is vannak köztük jól keresők, anyagilag sokra jutóak.
2021. júl. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!