Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha választhatnál többet...

Ha választhatnál többet dolgoznál sok pénzért vag keveset kevés pénzért?

Figyelt kérdés
Ha választhatnál, hogy heti egy napot dolgozz, amiért minimálbért kapsz, vagy heti öt napot nettó 400-ért, melyiket választanád?
2021. jún. 27. 12:31
A kérdező szavazást indított:
1 nap munka
5 nap munka
16 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Egyiket sem, ennél már most jobban keresek és nagyon remélem, hogy még jóval több van karrierben
2021. jún. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kosz az idevago valaszt ;)
2021. jún. 27. 12:37
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon szívesen:D

Kiírhatnék egy kérdést, de inkább megkérdezem itt, ennek így mi értelme?

Létezik két ilyen munkakör, amire pályázhatnál, vagy csak valami elméleti eszmefuttatás?

Egyébként ha a kettőből kell választani akkor 5 nap, majd mellékállásban hétvégén egy nap a minimálbéresben.


Egyébként a teljes minimálbért kapnád a 40 helyett 8 órás munkahétre vagy arányosan?

2021. jún. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, létezik. Az alapfizetés minimálbér, az ezért elvégzendő munka egy hosszú napba belefér (12 óra). Ezen kívül nem muszáj csinálni semmit, és igazából heti 1 napot kellene dolgozni. Ellenben lehet mellé plusz dolgokat vállalni, és ha annyit bevállalsz, ami összesen heti 40 órát tesz ki, azért kapnál nettó 400 körül. És a kérdésem arra irányult, hogy inkább a sok szabadságot, de kevés pénzt vagy a több (de azért nem olyan rettenetesen sok) pénzt a szokásos heti 2 szabadnappal választanád.
2021. jún. 27. 12:57
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Ja értem, milyen feladatkör ez?


Egyébként akkor nem is kérdés, el kell vállalni heti 1 napban, gyakorlatilag megkapod 40 óra bérét 1 óráért (Egy fokkal rosszabb így), aztán mellette keresni valami értelmes munkát.

Minimálbérből mamahotelban vegetálni lehet, hosszabb távra tervezni nem.

2021. jún. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én vállalnék 5db 1 napos munkát és 700000-et keresek egy hónapban,az már elég jó lenne.Bár el vagyok sokkal kevesebből is szóval 3-4 is elég
2021. jún. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont így dolgozom, szóval az életem a kérdésedre a válaszom. :D

Teljes munkaidőben dolgozom műszaki területen és heti egy napot részmunkaidőben dolgozom vidéken. Persze a részidőmet a teljes állásomban pluszban le kell dolgozni, de míg papíron heti 60 órát dolgozom, ez a gyakorlatban simán max 45.

Többet keresek, de a másodállásomat inkább hobbiból vállaltam (bértábla szerinti fizetésért kb.). Szeretem csinálni és nem tudnék céltalanul otthon tespedni, amikor tudom, hogy ennél sokkal jobban is élhetnék, ha többet dolgoznék.

2021. jún. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A minimálbér 107 ezer nettó kb.

Ha heti 1 nap 12 órát kellene dolgozni, akkor az órabér 2229Ft nettóban.


A másik esetben ha 8 órás, heti 5 napos munkával számolunk, akkor 2380Ft az órabér.


Szóval a másik jobban megéri még így is, DE! Akinek van valamilyen maszek melója amivel amúgy jól tud keresni és csak a "legalitás" miatt kell neki egy hivatalos munka annak jobban megéri az első.

Szóval ha alapból feketén van a pénzed akkor az első, ha nem, akkor a második.

2021. jún. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!