Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elvállalnátok így a munkát?

Elvállalnátok így a munkát?

Figyelt kérdés
Van jelenleg munkám, de váltani szeretnék. Felvennének egy másik helyre, minden nagyon szuper, viszont a próba hónapom egyszerűsített foglalkoztatással zajlana. Nekem ez fura, hogy nem normális szerződéssel vesznek fel, elvileg a próba hónap után normális lesz. Nyilván nekik így olcsó, nekem viszont a fizetésem is szar lenne ebben a hónapban a max 15 nap miatt. A vírus miatt félek rizikózni, mert így is október óta több, mint 100 helyre jelentkeztem és ez az egy, ami sikerülne azóta. Ha átvernek és mégsem lesz szerződés, akkor megszívom.
2021. jún. 21. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Én nem csinálnám.
2021. jún. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs próbanap/hónap.


Előszőr alairod a munkaszerződést utána mint alkalmazott/ munkavállaló vannak jogaid és kotelességeid

Csak a munkaszerződés aláírása után vagy bebiztositva.

Így bele se fogjal.

2021. jún. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen ocska, korrupt vallalkozohoz ne menj.


Rendes munkaszerzodes.


Azert van a probaido, ha valamelyik felnek nem tetszik, akkor indoklas nelkul lehet lepest tenni.


Amugy szar hely, ez tuti, mert akkor nem egyszerusitettkent vennenek fel!

2021. jún. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem! Ha jelenleg munkanélküli lennék, akkor talán. De ez egész biztos bűzlik.
2021. jún. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vállalnám így.

Azt is figyelembe kell venni, hogy ha 30+ napra megszakad a tb jogviszonyod, akkor pl utána alacsonyabb táppénz fog járni 2 évig, nem kapsz olyan hitelt, amihez folyamatos jogviszony kell.


Emellett semmi garancia nincs arra, hogy utána valóban rendesen bejelentenek.

2021. jún. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezek szerint mégsem "minden nagyon szuper"


Milyen munka ez egyébként?

2021. jún. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most lett időm felnézni ide. A minden szuper alatt azt ertem, hogy jóval több lenne a fizetésem, mint jelenleg és sokkal jobb beosztas, nagyon kedvesek is voltak. Ez egy sima kis étterem, kiszolgálás, illetve konyhai feladatok lennének. Soha nem dolgoztam vendéglátásban, de a vírus miatt így is nagyon rizikósnak gondolom, miután jöttek az EFO dologgal végképp pánikba estem, hiába szar a mostani munka, de legalább biztosabb. Nekem az jött le ebből, hogy minél olcsobban akar kijönni és tulajdonképpen bármikor konnyen elküld. Plusz meg sem kapnám az ígért pénzt a havi max 15 munkanappal, amire már rá sem kerdeztem, hogy akkor mégis hogy lesz meg az ígért fizetes??? (102 ezer ftot kapnék órabér szerint a 15 munkanapra, ezzel szemben közel 250 ezret igert. Se tb-m nem lesz, ha letelik, ami jár az előző munka után, se tappenz. Köszönöm a válaszokat, mostmár biztos, hogy nemet mondok, keresem tovább a leendő munkahelyem.
2021. jún. 22. 17:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!