Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan szereztetek munkát?

Hogyan szereztetek munkát?

Figyelt kérdés

2018-ban végeztem, bolti eladóként. (fiú vagyok) Azon a nyáron kerestem munkát, de kizárólag gyári melóra vettek volna fel. A boltokból ahova jelentkeztem, nem kaptam választ.

Miután elkezdődött a suli (2 éves érettségi), elkezdtem diákmunka után kajtatni, ami megint csak nem hozott sikert 2019 őszéig. Ekkor diákmunka-szövetkezetet váltottam, ami egyből eredményt is hozott, azóta gyári munkásként dolgozok. Van lehetőségem rendes dolgozóvá válni a cégnél, viszont nem fér a fejembe, hogy eddig miért volt minden próbálkozásom sikertelen...

Pár hete voltam próbamunkán egy cukrászdába. Ez volt eddig az első, mikor kaptam próbamunka-lehetőséget, ugyanis eddig oda se jutottam el. Állásinterjún is csak 3x voltam, abból egy teljesen irreleváns (mert gyári munka volt)

Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet e-mögött? Van valami tanácsotok, hogy jobban menjen a munkakeresés?



2021. máj. 24. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rahedli álláshirdető oldal + facebook csoportok
2021. máj. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szó szerint az utcáról hívtak be. :-)
2021. máj. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 Azt hogy hoztad össze?
2021. máj. 24. 19:02
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

90-es évek vége, autószerelőként frissen végezve, de szakmában nem tudtam elhelyezkedni. Ma már nem szégyellem, de akkor nem voltam büszke rá: különböző termékekkel "házaltam", vagyis jártam boltról boltra, irodáról irodára, és próbáltam eladni, de tényleg haszontalan dolgokat.

Egy autósboltba is betértem, majd ott a tulajdonossal beszélgetve kiderült a végzettségem. Másnap már ott kezdtem, megtanítottak a szakmára (mert ez is egy szakma, akkor pláne az volt, nem voltak még ilyen keresőprogramok, mikrofilmezés és papírkatalógusok voltak), és vagy 10 évet lehúztam nála. De szó szerint az utcán egyeztünk meg a részletekben. :-)

2021. máj. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Még két munkahely hívott fel.

Az egyik azt mondta, majd értesít.

A másik, hogy már felvettek egy embert.

2021. máj. 26. 12:03
 6/6 Laylah ***** válasza:

Az első munkámat anyám szerezte, régi ismerősén keresztül. Mondjuk az első adandó alkalommal meg is váltak tőlem (2,5 hónap), pedig akivel egy irodában dolgoztam élelmezésvezető, úgy köszönt el év végén, hogy januártól be akar tanítani maga helyett. Igazából marhára nem volt dolgom, szétuntam a fejemet egész nap 70 ezer forintért.

A második munkát munkaközvetítőn keresztül szereztem, interjú kb. annyi volt, hogy mikor tudnék kezdeni. Anglia, szobalány meló. 2 évig voltam ott, párkapcsolat miatt jöttem csak vissza, egyébként az Írországba való áttelepedésemet szervezgettem.

A harmadik melót párom szerezte, gyárban. Laborra adta le az önéletrajzomat, de csak sorra tudtak felvenni azzal az ígérettel, hogy amint lesz hely, áttesznek. 5 hónap után mást vittek át, akkor derült ki számomra, hogy a részlegvezető erről az ígéretről nem tudott, de lehettem volna én a következő. Eléggé berágtam, és a felmondást terveztem, csak meg akartam várni az év végét és valami másik meló után nézni (november közepén-végén volt ez). Január első hetében azzal fogadtak, hogy lenne egy irodai állás cégen belül, szeretném-e? Naná, hogy szerettem volna. Az interjú inkább csak beszélgetés volt itt is, tudok-e angolul (haha), mit kezdek egy mérges ügyféllel, milyen a meló, stb. Azóta itt dolgozom, bár a dolgozás kifejezés ide is erős, simán lehetne ezt napi 4 órában is csinálni.

Mindent összevetve klasszikus módon sosem jelentkeztem állásra (mármint olyanra, ahová fel is vettek). Régebben küldözgettem én is önéletrajzokat, de soha sehonnan nem kaptam választ, gyárba meg nem akartam menni, így oda eleve nem is jelentkeztem.

2021. jún. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!