Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarország hány %-a mondhatj...

Magyarország hány %-a mondhatja el, h a bankszàmláján van 1 millió?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 30. 14:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

"Miert tartana barki is a bankszamlajan inflalodni 1+ millio forintot?"


Vésztartalék?


Nem állítom hogy itthon éheznének az emberek, de azért egy ilyen nulla pénzügyi kultúrájú társadalomba, ahol a hitelhez is hitelt akarnak felvenni az emberek, tényleg azt gondoljátok hogy ilyen sok embernek van 1m Ft vésztartaléka? :D

2021. ápr. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kis szálazékra számítottam 😅

Hisz kb 300 az átlag fizu, sokan családosak és rászorultak. A havi 1m et csak a vállalkozók keresik meg.

2021. ápr. 30. 19:37
 13/15 anonim ***** válasza:
86%
A havi 1M-et nem csak a vallalkozok keresik meg.
2021. ápr. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most épp nincs csak 750 ezer, mert pár napja jegyeztem állampapírt. :D Ott viszont nem csak 1 m van.

Én reálisnak tartom azt, hogy a magyar lakosság egyharmadának semmiféle megtakarítása nincs. És ez nem csak azokra igaz sajnos, akik ne tehetnék meg, hogy félretegyenek. Tényleg problémás a pénzügyi kultúra kérdésköre...

2021. ápr. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem soknak.

Egyrészt az emberek jelentős részének, kb. felének semmilyen, vagy csak minimális megtakarítása van. Ha van is, akkor az nagy valószínűséggel állampapírban vagy valamilye nbefektetsében van.

Esetleg ideősebbeknél fordul az elő, hogy otthon a párnahuzatba tömködve kp-ban áll pár 100 ezer.

2021. máj. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!