Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen az átvilágítás pénzügyi...

Milyen az átvilágítás pénzügyi intézményhez?

Figyelt kérdés

Van 2 évem amikor nem dolgoztam, mert szülőmet ápoltam. Megkérdezte a HR hogy erről van-e papírom. Van, de a szülő meghalt egy év alatt, csak utána még egy év kellett amíg munkaképes lettem.


Ez baj? Multiról van szó.


Saját megtakarításból éltem, ezt a banszámlám igazolja :(

Ez érdekli őket egyáltalán? Vagy miért baj ha "lyuk" Van az önéletrajzomban?



2021. márc. 15. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy erre gondolnak átvilágítás alatt...
2021. márc. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hanem mire gondolnak? Sose dolgoztam ilyen helyen, szóval minden segítség jól jön...


Megkérdezték hogy voltam-e büntetve (nem, soha), de azt egy erkölcsi bizonyítvány úgyis meg megmondja nekik, nem?

2021. márc. 15. 15:49
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

Nem szoktak semmilyen átvilágítást csinálni. A legtöbb céget érdekli, hogy miért van lyuk egy jelentkező önéletrajzában, az igaz, hogy papírt nem szoktak kérni és nincs is semmi közük se joguk hozzá, hogy ilyenről papírt kérjenek. Az, hogy voltál-e büntetve az alap, a legtöbb helyen kell erkölcsi bizonyítvány is.

Mindenesetre elég fura kérdések, mert valóban nem szokták megkérdezni, h volt-e büntetve az illető, hanem szimplán egy erkölcsit kell bemutatni, azt is csak amikor már megvan, hogy kit vettek fel.

2021. márc. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tény, 4 másik cég eddig nem kérdezte.

Ahol igen ott szó nélkül elfogadták hogy "szülőmet ápoltam" és nem kérdezték mást (nem mondtam hogy meg is halt...)


Pénzintézet

és USA központtal

Esetleg a helyi szabályok miatt?

2021. márc. 15. 17:20
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem, tökmindegy, hogy a központja hol van, semmi közük a magánéletedhez. Ha azt mondod, hogy ápoltál, akkor nem kérhetnek róla semmit. Az EU jog a mérvadó, lehet a cég a Bahamákra bejegyezve, mindegy. Ha az USAban pl. egy interjún kötelező lenne bemutatni a bankszámládat és minden személyes adatot, EUban akkor se. Inkább arra gyanakodnék, hogy a HRes tapasztalatlan, nem tudja mit kérhet/kérdezhet.
2021. márc. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hm, jó ötlet, köszi. Ez sok mindent megmagyaráz.
2021. márc. 15. 20:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!