Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért rossz az egészségügyi...

Miért rossz az egészségügyi dolgozók számára az új törveny?

Figyelt kérdés
2021. márc. 6. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Ennél a kérdésnél már sok problémát leírtak: https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..
2021. márc. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én abban pont nem látok semmi bajt, hogy elveszik a hálapénzt és hogy dönteniük kell a magán praxis és az állami között. A többi kérdéses
2021. márc. 6. 10:43
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Jó, akkor bemásolom az összes egyértelműen rossz pontot azokból a válaszokból.


Csak az orvosoknak emelkednek, az ápolóknak vagy mentősofőröknek nem. Nekik éveken keresztül úgy emelkedett, hogy az alapbér emelés után sem érte el a garantált bérminimumot, ezért ki kellett pótolni odáig. Cserébe őket is átrendelhetik az ország másik végébe 1-2 évre, amikor csak akarják. Ismerve a magyar viszonyokat, biztos hogy azokat fogják átvezényelni, akik ki merik nyitni a pofájukat a saját vagy mások érdekében.

Ápolók, nővérek semmilyen emelést nem kapnak.

Megszűnik a jelenlegi jogviszony, az új alapján nem tudnak hosszútávra tervezni, sokkal könnyebben kirúghatóak.

Bármikor-bárhova átvezényelhetőek 1-2 évre.

Ők nem emelt túlórapénzt kapnak, hanem még kevesebbet is, mint a normál órabérüket.

És a kormány bármikor átírhatja a fenti szabályokat mostantól, azaz 2 hét múlva mondhatják azt, hogy most már 4 évre lehet titeket átvezényelni.

- ráadásul a magánpraxis- állami intézet történet sincs "lezongorázva", úgy tudom: tiltanák, hogy egyszerre mindkét helyen dolgozhasson az orvos (hacsak azóta nem történt már ebben változás, amiről esetleg lemaradtam)


Persze mondhatod, hogy semmi kivetnivalót nem találsz ezekben, de hidd el, benned lesz a hiba.

2021. márc. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt mondtam, hogy van két pont amivel egyetértek, a többi felháborít
2021. márc. 6. 11:03
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Elárulod, hogy mi az a két pont, amivel egyetértesz? Mert én keresve sem találtam olyat, ami elfogadható lenne.
2021. márc. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hálapénz beszüntetése és hogy nincs átjárás a praxisok között
2021. márc. 6. 11:56
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Egyedül a hálapénz kriminalizálása a jó. Sok orvosnak van másodállása egy másik állami helyen, ezt is engedélyhez kötik, nem csak a magánpraxist. Ha nem lenne elég az 5000 távozó, akkor még ezzel is veszélyeztetik az ellátás biztonságát. Azt nem mondom hogy a minőségi ellátást, mert az már rég lehetetlen. És persze egy rendelettel bármikor átírhatják a szabályokat.
2021. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

A hálapénz beszüntetése érthető is lenne, ha nem a béka segge alatt lenne jelenleg a fizetésük (főleg ápolók, segédápolók, stb.) Emeljenek a fizetéseken tisztességesen, és akkor valóban legyen büntetendő annak elfogadása.

Átjárás praxisok között: ha a stadionokra költött közpénz fele a kórházakra lett volna fordítva, akkor szerintem sokkal kevesebben mennének el a magánpraxisba. Jelenleg viszont sokszor ez az egyetlen lehetőség, hogy tisztességes ellátást kapjanak, olyat, amit Európában megérdemel az ember.

2021. márc. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!