Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van értelme beleírni az...

Van értelme beleírni az önéletrajzba a "magamról" részt?

Figyelt kérdés
Üdv mindenki. Pályakezdő vagyok és szeretnék egy igazán jó önéletrajzot összehozni. A kérdésem pedig hogy, egy pár mondatos "magamról"(ön jellemzéses) részt is tegyek az önéletrajzba? Hasonlókra gondoltam pl: Pozitív hozzáállású jó kommunikációs készségekkel rendelkező egyén vagyok stb. E-nélkül rövidebb lenne mint egy oldal (átlátható tagolt szerkezetű önéletrajz ) és érdekel hogy célszerű e ilyen dolgot belerakni. Valamint elolvassák egyáltalán azt a 3 mondatott és ha igen akkor hozzátehet az érdeklődés felkeltéséhez? A válaszokat előre is köszönöm :)

#önéletrajz #Ön jellemzés
2021. febr. 21. 06:32
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Csak iskolai(szakmunka) külső céges és belső gyakorlattal rendelkezem. Önkéntes munkát eddig nem nagyon végeztem. Akkor így célszerű beleírni ?
2021. febr. 21. 13:01
 12/15 anonim ***** válasza:

11: a magamról rész nem ezekről szól, amiket itt leírtál, azok egy pályakezdőnél mehetnek a szakmai részbe.


A magamról, az kb olyan, hogy szabadidődben túrázol, renszeresen sportolsz és szereted a társasjátékoka (ha pedig kocsma, parti, disco a hobbid, akkor sportolsz csak önmagában :D)



De mostanra kb 100000x végeztél volna az önéletrajzzal akkor is, ha kitöldöd, ehelyett itt pörögsz, hogy akkor érdemes e.

2021. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

12: lehet rosszul fogalmaztam.


Az elöb írtakat úgy értettem hogy csak kevés szakmai tapasztalattal rendelkezem és így kicsit rövid lenne az önéletrajz. A magamról részben tehát olyasmire gondoltam mint amit a fő kérdés leírásában is bele írtam pl: pozitív hozzáállás, lelkes stb. Tehát így kéne értelme bele írni ?

2021. febr. 21. 16:49
 14/15 A kérdező kommentje:
lenne*
2021. febr. 21. 16:50
 15/15 anonim ***** válasza:

"Pozitív hozzáállású jó kommunikációs készségekkel rendelkező egyén vagyok stb."


Na EZT NE! Lehet értelme annak, hogy írsz magadról pár sort, de abban olyan blickfangos legyen, amin megakad a HR-es szeme. A fent idézett mondat szinte benne van minden CV-sablonban, abszolút az jön le belőle, hogy ezt nem magadtól írtad, hanem beidézted a szokásos bullshitet.

Írj olyat, amiből az látszik, hogy különleges vagy, kiemelkedsz a tömegből. A "jó kommunikációs képesség" egy homályos baromság, sok mindent jelenthet, de általáben nincs mögötte semmi. Ha pl. azt írod, hogy "kiváló szövegalkotó vagyok, de spontán személyes előadások megtartásában is van gyakorlatom", akkor ez kiemel a tömegből, mert van benne konkrétum és bár nem feltétlenül hiszik el, de azt látják, hogy foglalkoztál vele és nem egy sablonmondatot másolttál be nettó három másodperc időráfordítással.

2021. febr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!