Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ez így korrekt?

Szerintetek ez így korrekt?

Figyelt kérdés

Pályakezdő Rendszergazda vagyok van érettségim és egy okj bizonyítványom a szakmáról.

Múlthét pénteken voltam állás interjún majd tegnap felhívtak hogy menjek be ma megbeszélni az állás részleteit. A megbeszélésen azt mondták nekem hogy

2 embert szeretnének felvenni, az egyik egy nagyon tapasztalt, a másik pedig egy pályakezdő aki én lennék. Méh azt is mondták nekem hogy mivel pályakezdő vagyok ezért oktatni kéne engem és az oktatás költségét levonnák a fizetésemből és így kapnék 120.000ft nettót. Az oktatás lényegében annyiból állna hogy a főnökkel együtt csinálnám a melókat és ő közben kitanít. (Ez egy olyan cég ami rendszergazdai szolgáltatást nyújt másik cégeknek). Miután ezt elmondták nekem elkezdték mondani hogy látnak bennem valamit és remélik hogy jó a megérzésük ezzel kapcsolatban. Ezt most csak én érzem úgy hogy kicsit lehúzás? Kértem 1 nap gondolkodási időt.



2021. febr. 10. 18:02
A kérdező szavazást indított:
Elfogadjam az állást
Ne fogadjam el az állást
23 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:
Természetesen azt is mondták hogyha kitanítanak akkor később akár többet is kaphatok.
2021. febr. 10. 18:05
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerződésben rögzítik, hogy 3 hónap után már nettó 200ra emelkedik a fizud, akkor talán belemennék. Ha nincs más lehetőségem.


Amúgy mutyigyanús, szóval tényleg csak jobb híján.

2021. febr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben rendszergazda állásba vesznek fel, az szakképzettséget igénylő foglalkozás, ami azt jelenti, hogy min. 145 ezer ft -ot kellene, hogy adjanak, nettóban, ennyi a garantált bérminimum. Mivel nem "tanfolyamra" fogsz járni, hanem helyi ember fog betanítani, az kamu, hogy az oktatás költségét levonják.

Ha ezt nem adják meg, akkor hagyd ott őket (bár 0 tapasztalattal nem nagyon lehet ugrálni)

2021. febr. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első válaszoló mondja: legyen rögzítve szerződésben, hogy mikor és mennyit. Ha hónapokon belül emelkedik a béred egy vállalható szintre, akkor még meg is érheti neked a megszerzett tudással együtt.

De légy óvatos.

2021. febr. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Madarat keresnek, nemhogy emelés nem lesz, hanem örülj, ha a fizudat megkapod. Mondd meg, hogy részedről kezdésnek nettó 200e elég lesz.
2021. febr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elég szomorú, hogy ennyit keresnek a rendszergazdák. A kispadon egy botlábú focista is nagyobb karriert tud befutni ennél.
2021. febr. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tipikus hulladék magyar cég, remélem nem mentél oda.
2021. nov. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!