Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Támogatnátok, hogy az éves...

Támogatnátok, hogy az éves alapszabadságokon túl mindenki megkapná alanyi jogon +1 szabadnapnak a saját születésnapját? Ha pedig valakinek szabad-, vagy munkaszüneti napra esik, az megkapná a hozzá legközelebb álló munkanapot?

Figyelt kérdés

2021. febr. 10. 14:24
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
23 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Kiegészíteném azzal, hogy törvénybe is iktatnák, hogy az jár.

(Lehet, hogy vannak olyan munkahelyek, ahol ez működik eleve.)

2021. febr. 10. 14:27
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl működik. Bár én baromságnak tartom.
2021. febr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ez mennyiel lenne jobb, mint mondjuk a pünkösd?
2021. febr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Annyival, hogy a pünkösd mindenkinek ugyanakkor van.
2021. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Amugy korulbelul gimnazium utan az emberek tobbsegeben alabbhagy ez a szuletesnapom- mizeria, es megtanulja, hogy az is csak egy nap a sok kozul. :)
2021. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"ez mennyiel lenne jobb, mint mondjuk a pünkösd?"


+1 nappal. Hiszen Pünkösd amúgy is munkaszüneti nap.


Nekem igazából tökmindegy mikor lenne, ha kapnék +1 napot. Magyarországon elég kevés a munkaszüneti nap.

Egyébként ha Nagypéntek az, akkor december 24 miért is nem?

2021. febr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert nagypéntek az egyházi ünnep, december 24 pedig nem.
2021. febr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

December 24-én sokkal nagyobb családi hagyományok vannak, mint nagypénteken, hiába egyházi ünnep.


Itt tartunk, hogy a 21. században a munka szünetelését a különböző vallási bohózatokhoz kötjük.

2021. febr. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én sem értek vele egyet, sőt, csak anno nekem így magyarázták meg, amikor feltettem ugyanezt a kérdést :)
2021. febr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"December 24-én sokkal nagyobb családi hagyományok vannak, mint nagypénteken, hiába egyházi ünnep"


Na igen. Nagypénteket magasról leszarják az emberek. Amúgy Szenteste is felfogható egyházi ünnepként.

Egyébként meg mind tudjuk, hogy azért nem dec 24 lett munkaszüneti nap Nagypéntek helyett, mert azt az ellenzék javasolta.. :D

2021. febr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!