Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik még otthonról végezhet...

Létezik még otthonról végezhető bedolgozós/összeszerelős munka vagy ez kihalt a tömegcikkek gyártásával?

Figyelt kérdés
Anyukám szeretne találni valamit amit otthonról tud csinálni, de csak ilyen piramisos hülyeségek vannak. Keresgélek én is neki egy ideje, de nem sok eredménnyel.

#másodállás #nyugdij mellé
2021. jan. 31. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
És mihez ért?
2021. jan. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pénzügyben dolgozott régen, de ugye már minden elektronikus úton megy, az pedig nem opció ebben az esetben.

Leginkább ilyen egyszerűbb összeállításos folyamatokra gondolna. Mondanék példát, de nem tudom, hogy mik vannak.

Kis varrástudása is van.

2021. jan. 31. 21:15
 3/6 anonim ***** válasza:
38%

Még szaktudással sem egyszerű ilyet találni, 0 tudással kb lehetetlen.


Toll összeszerelgetést meg felejtsd el.

2021. jan. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%
Sose létezett ilyen munka
2021. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%
Tehát az otthonról végezhető online munka nem opció az internet korában mert minden elektronikus.. ahamm...
2021. jan. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is csak kettőről tudok régebbről. De sajnos már mindkét cég megszűnt.


Mi náluk "régebben" (8-10 éve) csináltunk ilyen bedolgozós melókat.


Az egyik egy csomagoló cég volt. Ők általában kartonokat hoztak hajtogatásra. Mármint ilyen díszdobozokat. Volt Coca-Cola-s, Palmolive-s stb. Hoztak többezer darabot (általában 5ezret), és azokat kellett úgy hajtogatni, ahogyan a területi képviselő megmutatta a mintapéldányokon, valamint hogy hogyan kell őket kötegekbe rendezni és dobozolni, hogy ne legyen bajuk.

Nettó 8ft/db volt a fizetés. 1 hét volt a határidő. Hétfőn hozták, vasárnap vitték. Viszont valójában az első párszáz darab után tök jól belejöttél, és 3-4 nap alatt végezni lehetett vele, mert kb. 5-7 másodpercre redukálódott egy darab meghajtogatása.

Hárman voltunk (szüleim és én) így egy hét alatt ezzel 120ezret kerestünk együtt. Havi 480-at. Fejenként egy 160-ast.


A másik egy régi elektronikai üzem volt. A TV képcsövek műanyag tartójába kellett 2 rúdmágnes belepattintani.

Itt nettó 10ft/db volt amit fizettek, viszont csak 3000-et küldtek egy hétre. A tendencia ugyanaz volt, 3-4 nap alatt tudtál vele végezni.

Ez 90ezret hozott egy hét alatt, azaz 360ezret egy hónapban, vagyis 120-at fejenként.


Azért 2010-13 körül, nettó 280ezer fejenként, 3 főnek, úgy hogy nem kellett megszakadni a munkában, nem jártak a nyakadra, nem volt unalmas sem hiszen bármit csinálhattál közben, te osztottad be, hogy mikor mennyit csinálsz meg belőle, stb, nem volt olyan rossz.


Mindezt úgy, hogy fel sem merült a "Há' dE miHÖz éRteEeEeeessSzZ?" hőbörgés.


#Kérdező:

Szerintem megpróbálhatsz ilyesmit keresni. A mai napig vannak még ilyen melók. Én kicsit több, mint fél éve, 2020. júniusában is csináltam ilyet, Budapesten (tehát még csak nem is egy vidéki gyárnak, okosba, kapcsolattal), a DMS nevű cégnek. Itt borítékba kellett a szóróanyagokat beletenni. 20 Ft/db-ot fizettek, és szintén elég jól lehetett vele haladni.

Egyszerűen jelentkeztem a meghirdetett csomagolói állásra, a telefonban és az interjún elmondták, hogy mi lenne a feladat, és hogy teljesítménybéres, én pedig rákérdeztem, hogy lehetne-e itthonról. Picit elgondolkoztak, és azt mondták "végülis miért ne?".


Szóval nyugodtan keresgélj, főképpen a "csomagoló" témakörös hirdetésekben fogsz ilyet találni.


-------

Bár megvan a saját online vállalkozásom, ami jól üzemel, a Covid csak dobott rajta, de nem volt rossz egy kis fizikai átmozgatás, illetve egy kis nosztalgia.


Üdv,

egy VA

2021. febr. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!