Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT project management területe...

IT project management területen mik a jellemző fizetések?

Figyelt kérdés
Gondolkozok, hogy IT-n belül ebbe az irányba váltsak -e. A Hays szerint bruttó 1,1-1,5 millió a jellemző átlagfizetés 5 éves tapasztalattal, máshol azt írják, 5 évvel bruttó 1,5 millió a belépőszint, és ennél csak több lehet.

2021. jan. 10. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
IT pm Ismerõseim alapján bruttó 900k...1,4M.
2021. jan. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
1,5 akkor, ha szabadúszóként csinálod.
2021. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon függ, hova mész. Nemzetközi cégnél sokszor kihajtják a beled is, de ott reálisnak mondanám a 900k-t, főleg 4-5 év tapasztalattal. Nekem mondjuk egyik nagy magyarnál is abszolút daráló volt, és a fizu se volt fényes, 750k bruttó, akkor volt 3 év tapasztalatom - nem sokáig maradtam ott, váltottam is kevésbé stresszes ágra.
2021. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez alapján, ha most belevágok, 4-5 év eltelte után még nem a sáv 1,4-1,5 milliós teteje lenne várható, ha jól értem.
2021. jan. 10. 21:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy "ha most belevágok"?

Mármint most végzel az egytemen és 0 tudásod van?

2021. jan. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, más területen dolgozok jelenleg, tehát project management területen van 0 tapasztalatom.
2021. jan. 11. 00:26
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Jaaaa hát azért akkor az más :D

Az 5 év nem úgy megy el, hogy akkor most váltok és na gyerünk 5 év és jön a pénz.


Első kérdés, hogy felvennének e? Van e szakirányú végzettséged?

Mert inkább akkor 10 év, mivel úgy indítasz, hogy előbb egyetem (valószínűleg MSC kell ehhez plusszba) ami 5 év, majd ezt követően kezdesz el munkát keresni és akkor leszel kezdő.

Az is kérdés, hogy mekkora cég? A HAYS által megadott fizetések elégg MULTIkra vonatkoznak, azok azért a jobban fizető végek. (ott 100% hogy kell az MSC) És azért az 5 év se 5 sokszor, hanem inkább ilyen minimum. Nem véletlen van odaírva, hogy 5+ év. (meg is kerestem gyorsan a felmérést) Azért a maxot inkább már 10 körül adják oda és az 1.1 a belépő szint 5 év után. Ugyanakkor a Max-ot is inkább a multikból a jobb cégek adják.


Hogy jött, hogy IT project managerre akarsz váltani.

2021. jan. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
IT területen dolgozok multicégnél. Egyetemi MSC mérnök informatikus diplomám van és cégen belüli váltásra gondoltam első körben, ott azért könnyebben lehet területek között mozogni és betanulni. Az, hogy erre lehetőséget adnának -e, és utána milyen képzésekre küldenének el, mi lenne a menete nem tudom.
2021. jan. 11. 00:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Előbb lehúz az ember 1-3évet projektekben, más szerepkörben, és utána lehet PM, miután tréninget elvégezte, vizsgát letette (CAPM vagy Prince2 kicsit más de elfogadható a six sigma legalább green belt vagy ilyesmi. PMnek nem kell MSC. (Feltételezve h van más területről diplomàd) aztán meg lehet szerezni a PMPt vagy valami hasonlót, és akkor már tapasztalt PM vagy. Innen 1-3 év és lehet milliókat kaszálni.
2021. jan. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!