Hogyan is működik egy bor pincészet? mennyi a kiadás mennyi a bevétel? mennyi palack fogy el? több lent
Megisszák ----> Detox!
Egyébként bortörvény, hegybíró címszavak alatt nézelődj, nem olyan egyszerű ám ez, és tizen huszon millió csak beugró, akkor még nincs neved se a piacon.
A pincészetek kisebb jövedelme van a termelésből, nagyobbik a kereskedelemből és a palackozásból.
A bor viszont élő anyag!
Kb olyan mint a tej, csak ezt nem lehet egy sima pasztőrizálással tartósítani.
A tárolási hőmérsékletekre páratartalmakra hordók, palackok állapotára rendkívül figyelni kell, és időnként átpalackozni / átfejteni a bort különben tönkremegy megpimpósodik, vagy beecetesedik.
A bor fajták szerint a hazai és a nemzetközi kereskedelem kb úgy megy mint az értéktőzsdéna részvények, mindíg az az évjárat vagy fajta a legértékesebb amelyikből kevesebb termedt, vagy mondjuk egy nagyobb készlet megsemmisült, tönkrement a piac igényei pedig felverik az árait.
A legtöbb palackozónak (amik borászatok is a legtöbbször) viszont határidős rendelésekre vannak szerződéseik amit muszáj teljesíteniük, mert az osan tesco lidl stb megrendelte a 25 kamion 2012 es Cuvé-t és kész!
Érted már?
Még annyi, hogy a bor az egyetlen olyan végfelhasználói termék amit nem igazán lehet újrahasznosítani gazdaságosan, mert két dolog készülhet belőle ha tönkremegy.
1 borecet ami filléres valami, szóvala veszteség óriási.
2 bóvli törköly pálinka ami viszont költséges eljárást újrapalackozást és plusz jövedéki adót eredményez, mellesleg kérdéses hogy lejárathoz közeli avgy romlott borból legális e még egyáltalán.
Kell hozzá szőlőföld, hordók, fejtők, prések, palackozóüzem, illetve szőlész, borász. A terepmunkákra elég felbérelni időszakodan/alkalmankénk szakembereket, így annak gép és eszközköltsége külön nincs.
Szerelem"munka" ez, az ember alkalmazkodik a természethez.
Kicsi kereskedelmi mennyiségben gondolkodva legalább fél hektar föld kell, de attól is függ milyen fajtát/fajtákat művelnél Felsőhatár a csillagos ég...
csináld azt mint a magyar borászok
műanyagpalackos bor átöntve üvegbe, rá a címke nyomdásznál csinált logóval aztán mehet fel jófogásra
"kovács pincészet" vagy bármi név alatt
6! Mire alapozod az állításodat? Szerintem aki ott tart, hogy a 90-es évek borhamisító kóklereivel azonosítja a magyar borokat, az még az életében nem ivott minőségi bort.
Próbald csak ki: az egyik szőlőből van, a másiknak semmi köze hozzá ;)
Hogyan készült? A bor.
https://www.youtube.com/watch?v=SpnzVrgMGKc
https //www youtube com / watch?v=SpnzVrgMGKc
7-es, ha min. 40%-ban saját alapanyagból dolgozol, akkor nem hamisítás, ha a PET palackos borral kevered és sajátként értékesíted.
Sőt az sem hamisítás, ha vízzel leviszed az alkoholfokot 14%-ról pl. 8%-ra, az olasz borok között találsz 5,6%-osat is.
Szimpla matek, hogy mennyi vizet tehetsz hozzá, arra kell figyelni, hogy az alkohol% térfogatra vonatkozik és nem tömegre pl. 1 liter 12%-osban van 120ml alkohol, te ezt 8%-ra akarod hígítani, akkor hozzáteszel még 500ml vizet, ha 10%-ra hígítod +200ml víz kell.
Tegyük fel van 40 000 000liter 12%-os borod, ehhez 60 000 000 litert tehetsz más borából, de ha felhígítod a sajátot 8%-osra = 60 000 000 liter, már 90 000 000 liter PET bor mehet mellé.
Lebutítva 4 liter saját termésből eladhatsz 15 litert...
, felhígítod 8%-osra már kapásból
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!