Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mindig az a válasz itt,...

Miért mindig az a válasz itt, hogy el kell menni informatikusnak?

Figyelt kérdés

Mindenhol ez jön elő. Legyél informatikus, programozó, stb. Miért nem értik itt meg, hogy ehhez egy nagymértékű affinitás szükséges? Kb olyan ez, mintha odadobnák mindenkinek, hogy legyél ügyvéd, orvos stb..


Nem csak az informatikusoknak kell jól élniük. Meg azért valljuk be, nekik szerencséjük van ezzel, a kockulás az életük és munkájuk egyaránt. A legtöbb akit ismerek életképtelen kb, ha nem lenne ez a tech-b.zi világ utcát söpörni nem lennének jók.


(mondom ezt úgy, hogy én is egész nap kockulok, van ilyen semmit se érő ccna-s papírom és hasonlók)



2020. dec. 29. 16:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
96%

Hogy lehet mindenre az a válasz, hogy el kell menni informatikusnak amikor szerintetek a legrosszabb szakmával is 500-at keres a legutolsó szaki is?

Amúgy vajon az az életképtelen aki havi több mint féllmillióért céges kocsival légkondis irodában üldögél szellemi munkát végezve, vagy az aki a puszta fizikai erején és munkaidején kívül semmit nem tud áruba bocsájtani a munkaerőpiacon, ezért a csak a leghitványabb, emberőlő pozíciókat tudja betölteni, éhbérért kb.?

2020. dec. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
75%

Eleg szegenyes gondolkozasmodra vall ennyire beskatulyazni az embereket.

Mielott informatikus lettem volna, villanyszerelokent is dolgoztam, vigan szerelgetgem villamos szerelvenyeket ipari parkolban, gyarakban, keszulo bevasarlokozpontokban. Azota a sajat butoraink nagyobb reszet is en csinalom, ugyhogy elmondhato, hogy nincs ellenemre a ketkezi munka sem, csinaltam olyat, csinalni is fogok.

Nincs gondom a sporttal sem, a megszokott foci mellett kesoi 30-askent belefer nemi extremsport, (a virushelyzet alatt is) technikai buvarkodok, barlangok, elarasztott pincek (Kobanya rulez), neha egy kis vizalatti munkavegzes is.

De kozvetlen informatikus ismeroseim kozott is sokan (extrem)sportolnak, futas (maratonok), spartanrace tulelo futasok (en is toltam mar vegig), heti foci, reszemrol napi szinten kerekparozas, de van megyei focista es siklo- illetve ejtoernyos kollega is.

Tipikusan 3x eves korosztaly, nagyobbik fele csaladdal-gyerekkel, kisebbik fele “csak” kapcsolatban.


Szoval ja, sok techb*zi kocka. :D

2020. dec. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!