Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valakinek van publikációja...

Ha valakinek van publikációja az előnyös a versenyszférában?

Figyelt kérdés

Ha valakinek van mondjuk, menedzsment, vezetéstudományi témában publikációja egy tudományos folyóiratnál.


A szakdolgozatom témája is ez volt, a konzulensem javaslatára, "még egy bőrt lehúztam róla" és lett egy publikációm is, egy tanulmány.



Ez a versenyszférában előnyt vagy hátrányt jelent?



2020. dec. 19. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem hátrányt semmiképpen sem jelent. Előnyt pedig munkakör és munkáltató válogatja, hogy jelenthet-e számodra.
2020. dec. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Persze, hogy előny.

Hihetőbbé teszi, hogy értesz az adott dologhoz.

2020. dec. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Nyilvánvalóan előny.
2020. dec. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Igen, előnyt jelent. Jól tetted hogy kiadtál egy publikációt. Bár mondjuk ez függ a publikáció témájától is. (Én is szerettem volna tavaly publikálni az utolsó félévemben, mert kifejlesztettem egy olyan eszközt, ami hasznos lehet sok területen, pl. a csillagászatban, de aztán végül lebeszéltek róla. Egy egyetemi professzort vontam be ebbe, ő meg azt mondta, hogy ezt semmiképp se publikáljam, az lesz első hogy ellopják, így majd egy szabadalommal együtt tegyem meg azt. Ez azóta elmaradt, főleg mert nincs rá időm befejezni, illetve mert azóta kiderült, hogy az általam megálmodott rendszer már létezett korábban is, csak nem volt szabad publikálnia senkinek ebben a témában.)
2020. dec. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván nem mindegy, hogy milyen publikáció és hol, de általában előny. Szeretjük, ha van valami publikusan elérhető dolog, ami részleteiben mutatja be a jelölt munkáját. Az interjúk akármilyen jól vannak tartva, 3-5 óra alapján próbálják megítélni, valaki hogy dolgozik éveken át, ami szükségszerű, de durva egyszerűsítés.


Egy jó cikk jelentheti a különbséget közted és a 10 másik, hasonló jelölt között.

2020. dec. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy szakma függő, nálunk soha senkitől nem kérdeztük, és semmilyen pozitív dolgot nem hozna magával. De az én szakmám gyorsan változik, az, hogy pár éve írt róla kb semmit nem jelent manapság.
2020. dec. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Hát a versenyszférában nem elsősorban a papírjaidat nézzük. Nekem a felkészültséged és a habitusod fontos. Az, hogy MOST milyen vagy. Meg az, hogy bepasszolsz-e a csapatba. De, hogy miről van papírod, vagy miről értekeztél korábban, az nem lényeges. Sokan felsőfokú nyelvvizsga papírral érkeznek. Aztán amikor a beszélgetés során átváltok angolra, nagy részük csak vörösödik és hebeg-habog...
2020. dec. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, aki nem tudja, mit jelent publikálni, az így gondolkozik, mint az utolsó.
2020. dec. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"aki nem tudja, mit jelent publikálni"

Írt egy cikket egy "tudományos"(?) folyóiratba a konzulense, ahol a kérdező lett az első szerző, de a levelező szerző meg a tanára. Ott van elől kiírva, hogy lehúzott még egy bőrt a rókáról a konzulense javaslatára. De lehet, még impakt faktora sincs a folyóiratnak, ahol meglenet a "publikáció". Na ettől essek hasra, ha hozzánk jelentkezik? Na ne már. Nagyon jól tudom mit beszélek. De lehet nyugodtan lepontozni, engem egyáltalán nem zavar ha tudatlannak néznek :-)

#7-es voltam

2020. dec. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 En ertem hogy az eredo teman mit kifogasolsz (valos tartalom illetve minoseg), de onnantol kezdve hogy nem lattuk az adott iromanyt, es nem is tudjuk hol jelent meg, nemi rosszindulatot velek felfedezni mondandodban. Lehet ezt a velemenyt 2 fokkal modorosabban is kozolni.
2020. dec. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!