Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Készítesz tervet az életedről,...

Készítesz tervet az életedről, leírod az álmaidat? Hogyan csinálod?

Figyelt kérdés
2010. aug. 10. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Néha megteszem, de nem elégszer, pedig fontos. Hogyan csinálom? Van erre egy N21 nevű szisztéma. Annak a segítségével.
2010. aug. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Még nem hallottam a N21 szisztémáról, miről szól és hogyan kell alkalmazni?
2010. aug. 10. 22:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Fejben vannak.
2010. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
N21 mint network 21??
2010. aug. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam leírni, hanem időről időre végiggondolom (kb. havonta). Vannak ugye a hosszú távú álmaim, terveim, ezek 10-15 éve azonosak, ezen nincs mit gondolkozni. Megnézem, hogy állok az elérésükben, haladtam-e valamennyit.

Aztán végiggondolom, milyen "kisebb", könnyebben elérhető álmaim vannak, illetve hogy ezek hogy passzolnak össze a nagyobbakkal. Ha sehogy, akkor sajnos döntenem kell. Nyilván persze a kisebb fogja a rövidebbet húzni, de legalábbis elnapolódik.

Aztán átnézem a "stratégiai tervem", amiben az van benne, hogy nagyjából hogyan, mikor mit kellene csinálnom, hogy elérjem az álmaim. Majd a végén ezek alapján kitalálom, hogy mit is csináljak, hogy a jó irányba haladjak.


Talán sokaknak ismerős lehet a módszer: speciel én ezt menedzsment órán tanultam, hogy így kell egy vállalatot irányítani. De arra gondoltam, hogy alkalmazhatnám a saját életemre is, így legalább mire lesz egy saját vállalatom, gyakorlott vezető leszek :D

2010. aug. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

23:42 Igen

22:09 Ez asnnál nagyobb lélegzetvételű dolog, minthogy egy hsz keretén belül el lehessen magyarázni. A világ egyik legnagyobb felnőttoktatási rendszeréről van szó, ahol többek között azt is tanítják, hogy miért fontos leírnod az álmaid. Ha írsz privátot, szivesen elmondom, hol nézhetsz ennek utána jobban.

2010. aug. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem szoktam leírni, mivel az emberek nem szokták a vágyaikat elfeledni. Nekem nem is kell leírni, mert mint egy kicsi gyerek úgy várom és tervezem, hogy majd milyen klassz lesz amikor meglesz. A legtávolabbi kb 4 éves, de vannak fél évesek is. Ki van tervelve minden.

Nekem ez ad erőt az életre...egyszerűen minden nap nagy mosollyal kelek és fekszek.

Amúgy ajánlom mindenkinek, hogy legyenek tervei.

2010. aug. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!