Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jelent az hogy távmunkában...

Mit jelent az hogy távmunkában az SZJA-mat elszámolhatom költségként? Azt hogyan kell és kinek kell benyujtani? És visszaigényelhetek akkor belöle?

Figyelt kérdés

Én mint sima mezei alkalmazott, nem vagyok cég.

Az uj SZJA adotörvény szerint a (szerzödéses)távmunka alatt, igazolás nêlkül elszámolhato költség a "szerzödésben foglalt összeg) ha a munkavállalo a tavmunkaval összefüggésben más költséget nem számolt el.


Mit jelent a költségelszámolàs?



#magánszemély költségelszámolása szja
2020. nov. 12. 13:58
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

9 az összege van maximalizàlva. Kaphatsz x összeget, de maximum 16 ezret. Ennyi.

A fönököm mindig össze vissza jelentget lehet most is agyal szerzödes modositasban.

Es nekem is kedvez megvan beszelve.

Pl ha majd hitel kell hàzra be fog jelenteni x honapra magasabb bèrbe.

Most 6 orara vagyok bejelentve es fel akarna jelenteni 8 ba is.


Allandoan variàl vmit.

Mivel megesik hogy otthon is dolgozom, igy lehet külön fogalmazni is akar tavmunkás szerzödest is, plane ha kedvezmények járnak vele.csak körbe kellene jàrni a temàt, mert valoban màs a tavmunka màs a home office és más a covid miatti kenyszer tàv is stb.

Mivel mindent rám terhel azaz nyomozzak ki én minden jogszabàlyt lehetöséget, ràm, aki nem is ért hozzà, de ugye az én érdekem is, igy nyomozok.

2020. nov. 13. 06:17
 12/19 A kérdező kommentje:
Szoval ha jol vettem ki, legalizàlhato lenne ezzel egyfajta béremelés is peldaul, hogy nem feketén kapok 16 ot hanem adomentesen.
2020. nov. 13. 06:19
 13/19 A kérdező kommentje:
Csak korabban joval több munkavàllalonak adomentesen adhato kedvezmény volt pl ingatlannal kapcsolatban ha jol remlik, de mindet elvették. Még a cafetirànak is van adovonzata.
2020. nov. 13. 06:20
 14/19 anonim ***** válasza:
Az adómentes részt bejelentheti akár, de nem nyersz vele semmit. Mivel nem járulékalap, nem emeli a nyugdíjat, táppénzt. Max kicsit kevesebb lesz a borítékos fizetés, lehet neki ez előnyösebb.
2020. nov. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
2020. nov. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Én még mindig azt nem értem hogyan szàmol el egy munkavállalo/magánszemély költséget.
2020. nov. 13. 18:49
 17/19 anonim ***** válasza:
Az SZJA bevallásában, de nyilván ezt senki nem csinálja, mert iszonyú bonyolult papírozni, és kb ez az egyetlen eset, amikor lehet (meg talán ha saját autót használt munka célra). Alapvetően a költségelszámolás önálló tevékenységekre vonatkozik, pl ingatlan bérbeadás. És csak távmunkás szerződés esetén van lehetőség az említett módra (24 / c-d ha jól emlékszem)
2020. nov. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ja és ebben az esetben természetesen számíthatsz egy ellenőrzésre
2020. nov. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszi a sok hasznos tanácsot.


Ugy vettem ki ez vmi megnövekedett rezsiköltségre vonatkozna. Én nem fogom számolgatni mennyi áramor fogyaszt egy laptop es hasonlokat

2020. nov. 13. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!