Magyarországon miért használatosak az alábbi kifejezések puttó, 30-40-100 munkavállalót foglalkoztató cégek esetében is?
Felső vezetőség, ügyvivő, pénzügyi OSZTÁLY, stb. Mikor ezek az úgynevezett osztályok a legtöbb esetben maximum 2 azaz 2 db betanított személy plusz a könyvelő, vagy egy kis iroda, 2 alkalmazottal, ahol is az egyik folyton uzleti megjelenéses jelmezben tipeg, amúgy napi 2-3 órát van bent, és ki tudja, mit csinál, a másik meg egy random valaki, szakirányú végzettség nélkül. Meg még van a személyi asszisztens ( ez még annyit sem csinál, mint a HR-es csaj, de tényleg, látványosan nem, és még ki is kéri magának, ha megkérik valami szögegyszerű feladatra, és még sorolhatnám? Vidéki, megyeszékhely, elvileg többszáz munkavállalóval. Hogy vannak ezek felszínen?
Miért nem vágja ki őket senki a tespedtségük miatt?
A "puttó" a reneszánsz, barokk és klasszicista művészetben megjelenő pufók angyal gyermek alak.
A szó amire te gondoltál az szerintem a potom. :D
Azert hivjak igy, mert tavoli osztalyokon ismerni mindenkit nev szerint (plna ha fluktuacio is van) nem mindig lehetseges, plane nem a nem annyira regen a cegnel levo embereknel, mig az osztalyok elnevezese cegfuggetlen, igy sokkal pontosabban (es amugy gyorsabban) kifejezheto, hogy mire gondolt az illeto.
Es a masik, hogy mivel az osztalyon beluli feladatmegosztas max az osztalyon beluliekre szamara fontos es atlathato, ezert sokkal egyszerubb azt mondani (es amugy csinalni is, ezert van sokszor egy kozos mailcim), hogy “odaadtam a penzugynek”, mintsem, hogy “raraktam belat, annat, emeset, nem tudom kinek a dolga lenne”.
(30-40, de plane 100 fos ceg mar nagyon nem kisceg, a mienk is ekkora meretu es evi tobb tizmilliardos arbevetellel bir.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!