Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mavnal egy palyamunkas...

A mavnal egy palyamunkas mennyit kap kézhez érettségivel?

Figyelt kérdés
Úgy tudom iskolai beosztastol függ az alapbered ami nyilván nem túl sok de kapnak pótlékot is.kivancsi lennék mennyire jonn úgy ki.ha ezeket is beleszamoljuk.es esetleg tulorakat nemtudom van e nekik?

2020. szept. 5. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

"Úgy tudom iskolai beosztastol függ az alapbered"


Rosszul tudod.

Vannak szakképzettséget igénylő MUNKAKÖRÖK (erre adják a garantált bérminimumot, ami magasabb a minimálbérnél) és szakképzettséget nem igénylő munkakörök, ami akár minimálbéres is lehet.

Pl. a pék szakképzettséget igénylő munkakör, de az építőipari segédmunkás vagy egy takarító munkakör nem igényel szakképzettséget - így az minimálbéres.


A mennyit keres kérdésekre meg az esetek nagy részében itt a gyakorin nem nagyon érkezik válasz - lehet, erre sem fog.

2020. szept. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt nem értem miért nem lehet pontosan kiírni az álláshirdetésben a bruttó bért hissz úgyis el kell mondaniuk később

Már láttam sokan kiírják de a legtöbb még mindig nem.

2020. szept. 5. 12:54
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert akkor nem jelentkezne senki :D
2020. szept. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Minimálbér+műszakpótlék, amikor havazás van és be kell menni akkor hópótlék.

Szomszédom Kelenföldön dolgozik ott is ennyi 140 nettót kap 20 év gyakorlattal, az az érdekes ,hogy nálunk több irodista van nettó 3-400 nettós fizetéssel ,mint pályamunkás. Irodai pozíciók apuka anyuka által kerülnek be az emberek.

2021. máj. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!