Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy médiatechnológus assziszte...

Egy médiatechnológus asszisztens felsőfokú képzéssel rendelkező személy milyen munkát vállalhat és mennyit kereshet?

Figyelt kérdés
2010. aug. 5. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem is van ilyen szakmám (is), de így még nem kerestem melót.

amúgy ahogy a neve is mondja. média azaz multimédia.


film és képszerkesztés, nyomdai melók, kiadványszerkesztés, webfejlesztés, stb. de a szakma önmagában szart se ér. a pénz pedig a tudásodtól függ.

2010. aug. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert, egy ilyen szakma mellé milyen alapfokú képzést érdemes elvégezni? Mozgókép és médiaismereteket esetleg vagy Kommunikáció és médiatudományt?
2010. aug. 6. 09:45
 3/7 anonim ***** válasza:
igazából akárhányszor hasonló munka meg tanulás témába tévedek, ezerszer el kell mondanom, h nem a papír számít, hanem a tudás. ezt fog fel. hiába végzel még el 5 sulit, ha nem specializálódsz egy-két területre ami sok önszorgalmat igényel, akkor kitörölheted.
2010. aug. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy mindenki mást mond. Valaki azt, hogy amint munkát akarok keresni első a papír lesz, anélkül semmi esélyem érvényesülni. Persze nincs ismerősöm aki hasonló területen dolgozna vagy tanulna amit én is szeretnék végezni. De ha tényleg te ezt már végigcsináltad és azt mondod, hogy ilyen téren a tudást nézik akkor köszönöm szépen a válaszod:)
2010. aug. 6. 16:10
 5/7 anonim ***** válasza:

ha orvos akarsz lenni vagy mérnők, akkor ott elengedhetetlen a papír. pl hiába vagy jó sebész, ha nem végezted el az ehhez kapcsolódó egyetemet, ott kötelező, de ez érthető is.


de ha van egy média tech, papírod, de mellette perfektül programozol JAVA-ban (ami ugye nem szerves része a média tech anyagnak), és vannak is referenciáid, akkor nem fognak a papír miatt elutasítani, főleg a magyar cégek nem.


multiknál már nagyobb eséllyel van az, hogy a végzettséget is komolyabban nézik. de speciel én sohasem dolgoznék multinál.


van egy mtech papírod, ezenkívül még szerezhetsz papírokat, de hidd el, hogy így önmagáéban rohadtul kevés, akkorát koppanhatsz, hogy csak visszhangzik majd. válassz ki 1-2 területet amiben perfekt akarsz lenni amiben szakértő lennél.


pl webfejlesztés, vagy web-design, nyomdaipar mondjuk erről nem sokat tanítottak ott, vagy kiadványszerkesztés, stb. és abból fejlesszed magad. webfejlesztésből pl nagyon egyszerű fejleszteni, hisz ha kreatív vagy, akkor van egy tonna lapötleted, és nekiállhatsz megvalósítani. de a design is ilyen. csinálj saját melókat, akár hobbi-ból és akkor azokat referenciaként tudod használni, ez a legeslegfontosabb ezt nézik igazán elsőnek, a referenciát.

2010. aug. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kezd tisztulni a kép:) Végülis akkor jó helyre jelentkeztem, hogy megismerjem ezeket a lehetőségeket. Weboldalakat már csinálgattam illetve az animáció se áll messze tőlem. Bár mostanság a médiában zajló háttérmunkák jobban érdekelnek mint ezek a webes dolgok. De ezek még csak a jövő meséi:) Előbb legyek túl ezen a két éven:)
2010. aug. 7. 11:08
 7/7 anonim ***** válasza:
szia! mik a tapasztalatok a sulival kapcs? bocsi h ide írok, csak nem tudok neked e-mailt írni.
2011. júl. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!