Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha táppénzen vagyok, kapok...

Ha táppénzen vagyok, kapok valami fizetést?

Figyelt kérdés

Segitsetek nekem légyszi, nem igazán értek az ilyen dolgokhoz még fiatal vagyok és ez az első munkahelyem, nem tudom hogy vannak ezek a dolgok, de 4napja beteg vok és a doki felvett táppénzre az érdekelne, hogy ilyenkor azért kapok vmi pénzt? ha igen hány százalékot?

Előre is köszike

Eszti


2008. nov. 25. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Kapsz bizony, ha nem is sokat, így szól a tv.:

A betegség miatti keresőképtelenség első 15 munkanapjára az általánosan használt kifejezéssel ellentétben nem a táppénzt, hanem ún. betegszabadságot vehet igénybe az arra jogosult munkavállaló. Erre az időszakra az átlagkereset 80 %-a jár.

A táppénz akkor kezdődik, ha a 15 nap lejár. Jelenleg legalább két év folyamatos biztosítási viszony után az átlagkereset 70 százaléka, ennél rövidebb biztosítási jogviszony azonban 60 százalékos táppénzre jogosít.


Tehát ha jól értelek, Neked még nincs két éved ledolgozva, így amit most kapsz egy hónapra fizetést, annak a 60%-át kapod, HA táppénzen vagy. Azonban ha betegszabadságon, tehát nem tart 15 napnál tovább (remélem, nem olyan súlyos), akkor a 80 %-át kapod, természetesen ezt napokra leosztva számolják ki.


:) Kicsit bonyolult, de remélem érthetően írtam le.

2008. nov. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A saját betegség okozta keresőképtelenség esetén 15 munkapra betegszabadságra jogosult a munkavállaló. Ez a távolléti díj (nem átlagkereset) 80 %-a.

Szakképző iskolai tanul esetében 10 munkanap és 75 % a mérték.

Ezt követően a táppénz kiszámítása az irányadó időszakok alapján történik. Ennek a lényege, hogy elsősorban legalább 180 naptári napi kereset alapján kísérlik meg a megállapítást. Ha ez nem megy, akkor indul a variáció a minimálbér, a szerződés szerinti kereset, illetőleg a tényleges kereset között. Általában az a lényeg, hogy az EB Alap ne járjon rosszul.

Pontosan számolni csak pontos dátumok és adtok alapján tudunk.


:-)

2008. dec. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!