Mikor érdemes elgondolkozni komolyabban azon, hogy mit szeretnék dolgozn? /Ti mikor kezdtetek ezen gondolkodni?
Majd amikor hagyják, hogy meglásd a valóságot.
Addig ugyanis nem igazán látsz tisztán, és a látásmódod sincs meg hozzá, hogy átlásd a jeleket, és az értelmüket.
Egyrészt addig tanulj a kis számotokra megcsinált oktatási rendszerben, a követelményszint szerint, másrészt olvasd a valóságot a fórumokon, és sokat használd a google-t és a wikipédiát, hogy megértsd a dolgokat, a véleményeket, mások tapasztalatait, mások útját, történetét.
Mert te sem fogsz passzátszelet fingani, ez nem az a kontinens, és főleg nem az a társadalmi berendezkedés.
A legjobb ha nyelveket tanulsz akkor megértheted távoli emberek véleményét, tapasztalatait is.
Szerintem nyolcadikban jó lenne tudni, hogy mire vágysz, de persze később alakul ki a személyiséged.
Viszont sok mindenhez meg késő, ha nem jól döntöttél 14 évesen.
Pl. ha elmész egy építőipari szakközépbe, ahol egyáltalán nem tanulsz biológiát, akkor elég necces 18 évesen úgy dönteni, hogy biológus akarsz lenni, mert nem nagyon fogsz tudni felvételizni.
Lehet otthon is tanulgatni, vagy különórára járni, de az csak nem olyan, mint mikor 4-5 évig iskolarendszerben tanulsz valamit, heti több órában.
Ha olyasmi, amit nem kell alapozni, akkor viszont olyan 18-20 éves korod körül lenne reális.
De ez sincs kőbe vésve, sokan 40 évesen képzik át magukat, mert nem szeretik, amit csinálnak.
13 évesen kaptam az első számítógépem. Fél évig csak játékra használtam, utána valamiért beszippantott a programozás és egyértelmű lett, hogy ezzel fogok foglalkozni. Így is történt, szeptemberben lesz 10 éve, hogy szoftverfejlesztésből élek.
Az van szerencsés helyzetben, akiben minél előbb kialakul, hogy mivel akar foglalkozni. Diákként valójában rengeteg szabadideje van az embernek és ha ennek egy részét önképzésre tudja fordítani, akkor az nagy előny.
Csak hát ehhez fiatalon kellene tudni, hogy milyen lehetőségek vannak. Bevallom én úgy jelentkeztem egyetemre, hogy fogalmam sem volt mit csinálnak majd munkahelyen azok, akik pénzügy-számvitel vagy villamosmérnök szakokon tanulnak tovább. Simán lehet, hogy villamosmérnök lennék, ha valaki középiskolás koromban elmondja, hogy mivel is lehet foglalkozni ilyen végzettséggel.
Egy csomó olyan középiskolai évfolyamtársam volt, akik úgy mentek közgazdasági szakra, hogy előtte az életben nem tanultak közgazdaságtant, csak tudták, hogy a matek-töri érettségi fog jól sikerülni és ezzel kellett keresni valami random szakot a felsőoktatásban.
Szerintem az az ideális, ha legkésőbb 14 évesen tudja valaki, hogy melyik 1-2 szakon akar majd továbbtanulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!