Szerintetek miért ilyen rosszak a fizetések?
Egyáltalán nem kell ismerettség nettó 250-nél nagyobb fizuhoz. Ha hajlandó vagy tanulni, fejlődni, akkor az átlagnál máris előrébb vagy. Ha az átlagnál egy picivel az eszed is több, akkor ennek a többszörösét is meg tudod keresni. Persze nem azonnal, meg nem 1 év múlva, de mondjuk 10 év alatt simán el lehet ilyen szintre jutni fizuval.
És hozzáteszem, Budapesten tavaly az átlagfizetés nettó 300e Ft volt.
És ekkora fizuból valóban nem fogsz 0ról indulva egyhamar előre jutni, de anyagi biztonságod már lehet vele. Ha van biztonság, könnyebben váltasz munkahelyet, nyugodtabb vagy, tanulhatsz, hogy később többet keress, amiből már érdemben is tudsz félretenni.
Nem olyan bonyolult ez, mindenkinek nehéz az elején, csak van aki tesz érte, hogy később jobb legyen.
Ha meg 500-600 ezret keresne mindenki, akkor az lenne a baj, hogy miért nem 1 milliót. Ha ez lenne az átlag, akkor nyilván nem ennyibe kerülne egy albérlet sem, mint most, vagy egy lakás. Ugyanannyira élhetetlennek tűnne.
Az előttem szólók jókat írtak (miért települtek ide a multik). Nem állítom, hogy itt minden rendben van, én csak annyival egészíteném ki, hogy az egyén próbáljon meg a maga szintjén minél többet kihozni az életéből. Én alkalmazottként, mérnökként megkeresem ezt a pénzt, amit szerinted átlagban mindenkinek meg kellene keresnie. Egy két fős háztartásban, ahol mindkét fél keresőképes és ennyit keres, ott ez már bőven átlag feletti, kényelmes életszínvonalat ad itthon. Megjegyzem, ha tőlünk megkérdezed mit tettünk az elmúlt 5 évben, hogy elérjük ezt a színvonalat, nem fog köztük szerepelni, hogy tétlenül otthon ülve sírtunk az életünkről. Mindketten (akkor még nem voltunk együtt) nettó 150-180 ezer forintos kezdő bérrel indultunk 5-6 éve 2-2 diplomával. Fájt? Brutálisan, de megéltünk belőle és ösztönzött, hogy egyre többet érjünk el, mert ez nem élet. Az alacsony kereset valakit nem ösztönöz arra, hogy tegyen, csak arra, hogy sírjon a tragikus állapotok miatt...
Azért rossz, mert a mentalitás is rossz.
Se érdekvédelmi szervezet (érdekérvényesítés), se küzdeni, tanulni akarás, se pozitív hozzáállás, se önbizalom, se felnőtt hozzáállás.
Az embereknek hiányos a tudásuk. Legyen szó politikáról, érdekérvényesítésről, pénzkezelésről, egészségről, stb.
Mindenki annyit ér, amennyit kiharcol magának. Ez lenne a felnőtt hozzáállás. Ehelyett sokan csak sírnak.
Itthon is lehet egyről a kettőre jutni, de ahhoz keményen kell tanulni, szakmát, nyelveket, stb.
Ha mégsem felel meg, ott a nagyvilág.
Darwinizmus van. Ezt el kell fogadni. A mi országunk kis ország, rossz mentalitású emberekkel. Lásd politika, stb. Ezért nem alakulhatott ki erős ipar, mezőgazdaság, stb.
Azt is vegyük hozzá, hogy hiányzik a hazai öntudat.
Ez mind emberi hozzáállás kérdése! Vagyis egy nép, ország boldogulása az egyének belső állapotát tükrözik.
Ameddig a politika, a hazai korrupt vállalkozói réteg, a korrupt lakosság (tisztelet a kivételnek) erkölcsileg, morálisan nulla, addig változás sem lesz.
Ameddig nem látják be az emberek, hogy az élet velejárója a folyamatos önképzés, érdekérvényesítés, összefogás, tisztesség (ok-okozat), érett, tudományos, racionális gondolkodás, addig megvezethetőek lesznek a politikusok által, valamint a tudatlan társaik által is.
A sikernek feltételei vannak, ez sokaknál hiányzik, mert egyeseknek nem érdeke a nép, egyén boldogulása. De attól még az ember tájékozódhat, képezheti magát, hogy kitörjön ebből a mentális fertőből.
Ajánlom az értékelemzés módszerét. Ez már önmagában is rendbe tenné a gazdaságot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!